[rešeno] Namestitev Ubuntu 9.10.

Na računalniku z dvema particijama trdega diska, skupne velikosti 80GB, bi na eno particijo rad instaliral ubuntu, drugo pa pustil prazno.Ko pride proces do "priprave razdelkov"in to izvedem, dobim v nadaljevanju sporočilo, da korenski datotečni sistem ni definiran!
Prosim za odgovor,kako to naredim.
mirč

Komentarji

  • torej narediš prazen prostor in ga dodeliš "/" - korenski datotečni sistem aka ROOT
    in potem še pač ustrezen filesystem (ext3,ext4 etc) mu moraš dodelit
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    torej narediš prazen prostor in ga dodeliš "/" - korenski datotečni sistem aka ROOT
    in potem še pač ustrezen filesystem (ext3,ext4 etc) mu moraš dodelit
    Toda na izbiro imam le naslednje datotečne sisteme:ntfs,fat32,fat16,xfs,jfs,reiserFS,ext2,ext3,ext4 ter možnost "ne uporabi razdelka" in "izmenljiv prostor.Kaj izberem za katero particijo in kako to vpišem ter kaj vpišem v "priklopno točko"
    Hvala za odgovor
  • priklopna točka je "/" - root (korenski dat. imenik) datotečni sistem pa je ext3 al pa ext4 ..predlagam da kr ext4 uporabiš :)
  • Jaz pa želim namestiti ubuntu 9.10 netbook remix na prenosnika acer aspire 5351 in ko ga nameščam mi pride do 25% potem pa se pc kar ugasne in to tako, da prvo morem ven potegnil kabel za napajanje in potem lahko stisnem gumb za zagon. Isto se mi je zgodilo na ubuntu 9.10, kubunto in za konec sem še poskusil z SuSE in vsem skupnega je da se med nameščeanjem paketov ugasne. Kaj delam narobe. Imam pa nameščeno win7 na disku.
  • Mogoče se netbook pregreje?
    Drugih idej nimam :)
  • probej nasneti ubuntu z nizjo verzijo...
  • Mislim da se mi ventilator ne vrti ko nameščam linux (sedaj sem uspel namestiti ubunt za prenosnik, ampak po 5 min se ugasne :D). Ker prenosnik je prav tih, ker v win7 pa vedno neki ropoče :D
  • namesti si kaj kaksen nadzornik CPU
    http://www.bradtrupp.com/ubuntu-cpu-temperature.html
    ce ti pride temperatura recimo nad 60 stopinj in in ti takrat ne delujejo ventilatorji potem je to definitivno to.
  • Hvala za link bom namestil in spremljal in potem sporočim.
  • logist Član
    uredil/-a 5. February, 2010
    Namestil ampak mi ne prikaže indikatorjev zato sem v konzolo vpisal
    sensors
    in dobil tole :

    mihael@mihael-laptop:~$ sensors
    acpitz-virtual-0
    Adapter: Virtual device
    temp1: +40.0°C (crit = +100.0°C)

    coretemp-isa-0000
    Adapter: ISA adapter
    Core 0: +81.0°C (high = +100.0°C, crit = +100.0°C)

    Največ sem dobil 94 samo par sekund za tem pa tema :D Tako da je temperatura kriva za ne nadzorovano ugačnje računalnika. Torej rešitev ki jo vidim, je ta da pogledam v bios in vidim kje nastavim, da bios nadzoruje ventilator in ne OS, samo zakaj potem v Win7 dela :S. Kaj pa vi predlagate?
  • Problem rešen. Vsem hvala za pomoč. Tukaj pa sedaj je opisan postopek kako sem rešil problem.

    Prvo sem si namestil temperaturni nadzornik, katerega mi je predlagal kubanc (Hvala)

    sudo apt-get install lm-sensors sensors-applet hddtemp
    sudo sensors-detect (na vse odgovorite z yes)
    sudo su restart


    menu > sistem > programsko središče ubuntu
    v iskalnik vnesete sensors
    in izberete "x sensors"

    Na koncu še dodate še na pult (v isklanik vnesete sensors) in že lahko gledate temperaturo CPU, temp1, Jedra.

    Za nadzor ventilatorja pa sem uporabil tale članek http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=4925392&postcount=117
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.