Ni korenskega datotečnega sistema

Pred dobrim mesecem sem iz IBM-ja, ki je imel windowse xp brez težav namestil OS Kubuntu in Lubuntu na zunanji disk. Zdaj imam Asus prenosni računalnik in windows 7.
Težava je naslednja: Ne morem namestiti noben linuxov O (Kubuntu, Xubuntu in Ubuntu) na zunanji hard disk; napiše Ni korenskega datotečnega sistema, ter to lahko popravite v meniju razdelkov: Vse sem že pskušal pri namestitvi in ne pomaga. Je kaka rešitev? Lep pozdrav in vnaprej hvala za odgovor!

Komentarji

  • Iz napake bi reku da nisi določil "/" particije..torej root oz. korenske particije.. katera pa mora biti na ext3/4 datotečnem sistemu
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Pa prepričaj se, da je razdelek "/" ustvarjen na primarnem razdelku.
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Iz napake bi reku da nisi določil "/" particije..torej root oz. korenske particije.. katera pa mora biti na ext3/4 datotečnem sistemu
    Particijo sem določil in sicer enkrat root in za xubuntu boot, pa ni pomagalo. Lp!
  • Si siguren da si določil zunanji trdi disk za root ?
  • pazko je dejal/-a:
    [quote=CrazyLemon]Iz napake bi reku da nisi določil "/" particije..torej root oz. korenske particije.. katera pa mora biti na ext3/4 datotečnem sistemu
    Particijo sem določil in sicer enkrat root in za xubuntu boot, pa ni pomagalo. Lp![/quote]

    Uspešno sem namestil Ubuntu 11.04 na USB hard drive. težava pa je naslednja: ne morem zagnati z USB zunanjega diska. Će v biosu ASUS-a namestim prioriteto kot prvi boot disk USB disk ( enkrat mi USB hard disk prepozna drugič spet ne !!!)ali zaženem z USB-ja , nasta ne črn ekran z utripajočo črtico in nič več: Pri namestitvi Ubuntu sem moj zunanji USB disk navedel kot boot loader. V čem je problem: Ali je moč na ASUS laptopih sploh zagnati linuxe/Ubuntu ????!!!n Ko sem inštaliru Lubuntu na v sklpou IBM-a na zunanji disk je šlo popolnoma brez težav.
    Vnaprej hvala in lp!
  • men se zdi da bootloader ostane na trdem disku..in ne gre na USBju..
    nisem pa prepričan :/
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.