[rešeno] zunanja zvočna kartica

Rabim pomoč!

Že nekaj časa sem uporabljal TO: http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=14134 zvočno kartico, in sicer na windowsih mi je delala normalno, tako na XP kot na 7-ki (ki ju zdaj seveda ne uporabljam več :p )
Na strani pa ni omenjenih driverjev za linuxe, a to pomeni da mi stvar sploh ne bo delala?

Ko priključim, kvečjemu zazna levi in desni speaker, ostalih pa ne. WHAT TO DO?!

Tnx za help

Komentarji

  • V svoji domači mapi ustvari nov dokument in ga poimenuj ".asoundrc". Pazi! Začne se s piko, torej gre za skrito datoteko!
    Vanj skopiraj tole:
    pcm.!default complex_convert

    pcm_slave.sl3 {
    pcm \"hw:0,0\"
    channels 6
    }
    pcm.complex_convert {
    type plug
    slave sl3
    }


    Če bo po ponovni prijavi kartica delovala, shrani dokument .asoundrc kot /etc/asound.conf, da bo nastavitev veljala za celoten sistem.
  • Sicer zazna kartico, samo kot 2.0, torej levi in desni zvočnik.

    Kako pa sploh shranim nekaj v etc mapo, ker mi piše da nimam dovoljenja, a morm to s terminalom kako?

    Please help. :)
    MATJA_KAE_92 je dejal/-a:
    V svoji domači mapi ustvari nov dokument in ga poimenuj ".asoundrc". Pazi! Začne se s piko, torej gre za skrito datoteko!
    Vanj skopiraj tole:
    pcm.!default complex_convert

    pcm_slave.sl3 {
    pcm \"hw:0,0\"
    channels 6
    }
    pcm.complex_convert {
    type plug
    slave sl3
    }


    Če bo po ponovni prijavi kartica delovala, shrani dokument .asoundrc kot /etc/asound.conf, da bo nastavitev veljala za celoten sistem.
  • 1. Alt+f2
    2. Vpiši: gksu nautilus
    3. Po vpisu gesla se bo odprl urejevalnik datotek Nautilus za uporabnika root. Urejal boš lahko vse, kar boš želel.
  • Za možnost, da datoteko "odpreš kot administrator" v nautilus, pa namestiš nautilus-gksu. Izbira bo v menuju po naslednji prijavi.
  • thanks. dela zdaj kot je treba. :)
  • še en problem, na to temo naprej.
    kar naenkrat mi je nehalo predvajati zvok na youtube strani; filmi in glasba pa mi delata normalno.

    any ideas?
  • Poglej kaj ti piše pod Applications med predvajanjem clipa na youtubeu.
  • fespaceman Član
    uredil/-a 1. December, 2010
    Piše mi Totem movie player

    +še slika: http://www.shrani.si/f/2S/CA/2ps1rgiE/zvok-applications.png
  • flash player pa totem movie player sta dva različna predvajalnika.. ti za youtube potrebuješ flash player :)
    poglej v about:plugins če imaš adobe flash player nameščen
  • Ja mogel bi ga met inštaliranega, ker mi je pred tem youtube normalno delal.

    mam Quicktime plugin, VLC multimedia plugin, Windows media player plugin, Shockwave Flash, DiVX web player, iced tea plugin, itunes plugin

    a je to tapravi flash?
  • če piše

    Datoteka: libflashplayer.so
    Različica:
    Shockwave Flash 10.1 r102
    pol je taprav ja..

    Pojdi v Nastavitve -> [zavihek] Programi -> v iskalno vrstico vpiši 'flash' in naredi screenshot tega okna
    js imam naštimano

    Flash video : Uporabi VLC
    Shockwave Flash file : Uporabi Shockwave Flash
    Shockwave Flash file : Uporabi Shockwave Flash
  • fespaceman Član
    uredil/-a 1. December, 2010
    mislim da mava isto naštimano.
    http://www.shrani.si/f/1d/ld/4cEr4eby/nastavitve-firefoxa.png
    kaj pa pol tebi piše v sound preferences- applications
    a ti vlc napiše, al kar youtube?

    --
    Če pišeš en post pod drugim raje uporabi funkcijo 'Urejaj'
  • Piše

    ALSA plug-in [plugin container]
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.