[rešeno] ubuntu studio in nekaj preglavic...

Po brskanju po bolhi sem končno kupal prenosnik za fax, takoj odstarnil licenčno windows glisto in namestil ubuntu studio. Opazil sem pa, da se od klasičnega ubuntuja razlikuje v nekaterih stvareh, ki me pa malo motijo...in zato vas prosim za pomoč:

1. v orodni vrstici ni gumba za minimiziranje vseh odprtih oken/programov hkrati (oz ga ne najdem).
2. kje določim/utišam zvočne datoteke za login itd?
3. na namizju nimam glavnih ikon (domača mapa, računalnik, smeti).
4. rad bi, da si računalnik zapomne geslo za dostop do diska oz particij.
5. na pcju imam klasični ubuntu z orodno vrsitico Programi Mesta Sistem, na laptopu pa studio, pri katerem je samo logo pod katerim se nahaja izklop/odjava/mesta/programi/itd. ali lahko kakorkoli vse to predelam v klasično obliko (katere sem bolj vajen)?

Hvala :)

Komentarji

  • 1. Dodaš si na pult t.i. "Pokaži gumb namizja 2.30.2" aplet..kaj ta počne

    Ta gumb vam omogoča hitro skrivanje vseh oken in prikaz namizja.
    2. Sistem -> Nastavitve -> Zagonski programi ter ODznačiš "Gnome login sound"

    4. a misliš do usb diska? če ne..in misliš particijo na disku jo enostavno dodaš v fstab in se bo sama mountala ob bootu ter vsa dovoljenja boš mel (seveda jih moraš naštimat v fstab vnosu)

    5. če želiš klasično obliko zakaj preprosto nisi namestil navadnega Ubuntuja?? :)
    In nato namestiš programe k jih maš v Ubuntu Studiu
  • rodney Član
    uredil/-a 13. November, 2010
    Hvala ti CrazyLemon!

    1. check ;)
    2. check ;)
    3. check že od prej
    4. particije imam v mislih ja, ne poznam pa fstab. ali mi lahko razložiš kako deluje ta reč?
    5. ubuntu studio me je zanimal že od nekdaj, zaradi neznanega razloga pa se mi je zatikal na pcju...elegantna rešitev je bila klasičen ubuntu + studio skin :) pričakoval sem da bo zadeva enaka kot jo imam na pcju, ampak se sploh ne sekiram. navadil sem se, všeč mi je (POHVALA RAZVIJALCEM!) tako da jo bom kar obdržal ;)

    Pojavila se mi je pa teksturna napaka - ko se studio nalaga je njen logo (skupaj z loading bar-om) v zgornjem levem kotu zaslona in ne na sredini...

    edit: loading screen se obnaša čudno. enkrat se mi nalaga na sredini, naslednič utripa samo črtica _ in mi nato zelo hitro izpiše nekaj vrstic, ki jih sploh ne morem prebrat....potem pa pridem v sam os :/

    edit ll: po novem se je zataknilo tu in ni šlo naprej:

    http://www.shrani.si/f/2D/ps/3LCCxEIB/lgim0054.jpg
    http://www.shrani.si/f/1a/p2/3VN4tCwl/lgim0058.jpg
    http://www.shrani.si/f/2e/Gw/3VTe3sBV/lgim0059.jpg
  • 4. fstab - zalaufaj ukaz 'cat /etc/fstab' izpisalo bo podatke o tvojih particijah k se samodejno mountajo ob zagonu..s pomočjo ukaza
    'mount' (medtem k je mountana particija k jo želiš) lahko sestaviš vnos za 'fstab' :)

    Tale napaka z loading screenom me mal spominja na 'ugly plymouth' (uporabi iskanje..nekje sm že skopiral link do rešitve)

    Uhh..kako ti je pa uspelo narest kernel panic ?? kaj si pa ustvarjal :)
    (upam da nisi brisal fstab!!)
  • pojavil se je nov problem: upošteval sem tvoj link, namestil zadevo in sedaj se računalnik zažene do login screena, ter mi izpiše:

    ubuntu 10.10 ubuntu tty1

    ubuntu login:

    ko vtipkam ime in geslo mi izpiše last login, različico os-a in simon@ubuntu:~$ in sedaj res ne vem kaj storiti... :mad:
    za fstab pa sploh ne vem kako modificirati stvar...
  • ko ti prikaže tak zaslon..pritisni
    ctrl alt f7
    in bi te moglo vržt v gnome

    pa pust zdej fstab..prvo si zrihtaj normalno namizje ;)
  • slepa ulica...

    Fsck from util-linux-ng 2.17.2
    Fsck from util-linux-ng 2.17.2
    /dev/sda1: clean, 176328/2564096 files, 1268276/10239421 blocks
    /dev/sda2: clean, 1039/960992 files, 122553/3839535 blocks (check in 5 mounts)
    * Starting AppArmor profiles
    Skipping profile in /etc/apparmor.d/disable: usr.bin.firefox

    *Setting sensors limits [ok]
    *Starting the Winbind daemon winbind [ok]
    *PulseAudio configured for per-user sessions [ok]
    *Saned disabled; edit /etc/default/saned [ok]
    *Enabling additional executable binary formats binfmt-support [ok]
    *checking battery state...
    *Starting TiMdity++ ALSA midi emulation... [ok]
  • torej dobro je..da ni več kernel panica :D
    slabo pa je to da ni več GUIa :D

    probaj ctrl alt f6 če noče f7..ubistvu probaj kr vse..če ne dela f6.. če še vedno ne dela..pa se prijavi not v shell tako kot prej
    pa vpiši
    'sudo service gdm start'
  • samo preklaplja iz logina v različico itd (kot prej). ko vtipkam sudo service gdm start, mi javi start: job is already running.

    na pcju pa downloadam verzijo 10.04....the easy way out...
  • zadevo sem do neke mere rešil s tem, da sem vstavil dvd ubuntu studio 9.04 in inštaliral na novo, nakar se ob prvem zagonu računalnika znajdem na že znanem namizju od prej (slika, tema, ikone...vse) + (zaenkrat) delujočem login screenu. ne vem točno kako se je vse skupaj zgodilo, ampak zgleda da deluje. edini problem je nedelujoč mousepad...
  • update: ker nisem našel pravih rešitev, sem ponovno namestil ubuntu studio, tokrat verzijo 10.04 in (vsaj zdaj) deluje bp. problem z moutanjem particij sem rešil s programom pysdm, vse ostale težave pa so bile odpravljene par postov višje....tako da je vse rešeno! ;)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.