[rešeno] Webcam gonilniki za MSI CX600 - Ubuntu 10.10

Pozdravljeni

Imam msi CX600X, danes sem inštalirala ubuntu 10.10., vse mi dela o.k. . Razen tega, da mi ne zazna spletne kamere. Na vse mogoče načine sem se trudila najti gonilnike (na msi-jevi spletni strani je support le za windowse, v katere so gonilniki za cam že vgrajeni). Zanima me če kdo ve, kje bi našla gonilnike za spletno kamero, ki je vgrajena v moj laptop (nikjer ne dobim niti podatka, kdo je proizvajalec spletne kamere), oziroma če kdo ve, kako bi rešila problem.

Lep pozdrav

Komentarji

  • daark018 Član Ubuntu.si
    Poskusi namestiti program Ekiga in poglej če ti jo zazna... Če ne pa piši mail na MSI in jih prosi za pomoč ;) Morda bodo potem ugotovili da ne obstajajo samo Windows uporabniki ;)
  • Pust ekigo raje uporabi Cheese (dobiš ga v programskem središču) ..ta zazna vse kamere - če so seveda gonilniki nameščeni.
    Kje ti pa ne zazna kamere? Skype mogoče?

    Za model kamere pa odpri terminal (najlažja ter najhitrejša možnost) Programi -> Pripomočki -> Terminal
    ter vpiši not ukaz
    lsusb
    Z miško vsebino označi ..z desnim klikom kopiraš in nato prilepiš vsebino sm

    TUKAJ lahko vidiš kaj drugi pravijo o tem laptopu (kaj dela in kaj ne etc.)
  • Probala sem tako v Ekigi, kot tudi v Cheeseu. Problem je pomojem da ni driverjev (v windowsih so vgrajeni), za linux jih nikjer ne najdem.

    V terminalu mi napiše sledeče:

    manca@manca-CX600:~$ lsusb
    Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

    Hvala za pomoč
  • uspelo mi je rešiti problem s kamero...sicer ne vem kaj točno sem naredila ampak nekako je po nešteto različnih probah začela delovat.

    hvala za pomoč
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.