[rešeno] Več instanc transmission-daemon-a

Imam en problemček. Doma želim en star prenosnisk spremeniti v server.
Imam težave z transmission-daemon (v nadaljevanju TD). Enostavno se ne morem povezat na njega.

Grem gledat "ps" in dobim da mi laufa več TD. Killam vse in ugotovim, da vsakič ko zaženem računalnik se mi spodnji proces zalaufa:

/usr/bin/transmission-daemon --auth --config-dir /var/lib/transmission-daemon/info

Na tega TD mi ne rata se povezat. Če tudi tega killam (sudo kill XXXX
$ sudo transmission-daemon


Ni problema. Na tega se lahko povežem brez problema na različne načine iz vseh računalnikov domače mreže. Ta TD ima datoteko settings.json v dir:

~/.transmission

Tisti zgoraj pa v

/var/lib/transmission-daemon

In to nista isti datoteki.

Kaj je zdaj to? Če odstranim zgornjega TD iz /etc/inti.d z ukazom

$ sudo update-rc.d -f  transmission-daemon remove


in potem ročno zalaufam spodnjega (oz na nek način z neko skripto) ali bo stvar delala?


Edit: Gledam malce po netu mogoče bo to rešilo moj problem:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1288354

A je imel že kdo kaj podobnega?

Komentarji

  • Živ!

    Sem uredil zadevo. Očitno je bil problem v tem, da je bil Transmission-daemon ki štarta sam ob zagonu usmerjen da ima nastavitveno datoteko v (glej odebeljeni tisk):

    /usr/bin/transmission-daemon --auth --config-dir /var/lib/transmission-daemon/info

    Ne vem, kdo je TD dal tam, ker jaz ga nisem. Mogoče je TD že bil nameščen skupaj z Transmission za Gnome (v nadaljevanju TG). Enkrat nazaj sem na TG uredil web access in zadeva ni delala sprva oz. delala je in potem nehala delat itd. In pol sem vse skupaj pozabil (BTW enake težave imam tudi z ktorrent web access – ampak to bom reševal enkrat drugič).

    Rešitev težave je opisan tukaj: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1288354

    Jaz sem moral samo še dodelit pravice branja in pisanja moji nastavitveni datoteki:

    /home/~/.config/transmission-daemon/settings.json


    Sedaj mi TD deluje perfektno, do njega lahko dostopam preko brskalnika (bolj švoh nadzor) ali TransGUI (ki deluje tudi v javi) in je relativno močno iz vseh računalnikov domače mreže. Seveda obstaja tudi transmissicli (v konzoli) ali pa kako drugače. Celo za Symbian je odjemalec, tako da bom lahko TD kontroliral preko telefona. Bom poročal kako in kaj oz če ma kdo to uštimano naj kaj napiše.

    lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.