[rešeno] VLC video zaostaja

Zadnje dni sem začel spremljati IPTV (SiOL) preko računalnika, na katerem je nameščen Ubuntu 10.10. Za predvajanje uporabljam kar VLC in pa seznam predvajanja, ki sem ga nedolgo nazaj naredil na Win 7. Problem je namreč v tem, da mi ob ogledu kateregakoli kanala v celozaslonskem načinu slika zaostaja v zgornjem delu. Preizkusil sem tudi SMPlayer, pri katerem je težava ista, le da je opazna večkrat tudi po drugih delih v celozaslonskem načinu. Pravtako sem spremljal programe tudi na Win 7 z multicasttv in pa VLC, vendar ta težava ni bila vidna.

V nastavitvah VLC-ja imam vse na privzeto. pod zavihkom slika pa nimam izhodne opcije OpenGL. Kako lahko problem popravim?

Še primer kako slika zaostaja:
image

Komentarji

  • jodlajodla Član
    uredil/-a 25. November, 2010
    Na S-T sem dobil odgovor. V nastavitvah grafične (Catalyst) je bilo v nastavitvi 3D -> More settings -> Wait for vertical refresh, spremeniti na Always on. Potem pa še v VLC nastavitvah pri sliki odvod spremeniti v GLX video output (XCB).

    To je to :)

    EDIT: Če kdo mogoče ve, kaj ta nastavitev spremeni, bi prosim prosil razlago. Hvala!
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.