Share z win7-weird

Živjo.

Vem, vsi boste rekli, poglej si samba shares pa vse, ampak fora je v tem da meni shareanje prek sambe z enim win7 računalnikom dela. Prek ubuntuja lahko direktno dostopam do shareanih fajlov na win7 računalniku, samo vpišem ime in geslo uporabnika dotičnega računalnika in sem noter.
Problem se pojavi pri drugem računalniku, ki prav tako poganja win7. Tega mi pod network sicer pokaže, vendar do njega ne morem dostopati. Isto kot pri prvem, vnesem geslo in ime uporabnika tega računalnika, ampak mi ga vsakič zavrne in do datotek ne morem dostopati.
Hecno je to, da imata oba win7 enake nastavitve, pa do prvega z ubuntu (10.04) računalnika komot dostopam, do drugega pa sploh ne morem.

A je mogoče že kdo imel podobne probleme? Ker meni se ne sanja kaj bi lahko blo tu narobe...

LP,

Matej

Komentarji

  • Si siguren, da so pri obeh iste nastavitve?
    Iz lastnih izkušenj...je lahko pri ta drugem računalniku kje v firewallu problem.
  • Hold3n, kako se pa prijavljaš?

    Recimo da imaš na računalnikih naslednje uporabnike

    win1: janez
    win2: jože
    ubuntu: franc

    S kateri imenom se prijaviš v primeru ubuntu -> win1

    S katerim uporabnikom v primeru ubuntu -> win2

    Mogoče je kaj povezano s tem, da se prijavljaš kot uporabnik, ki ga sistem ne pozna.
    Pa resno še enkrat poglej če imaš share res isto naštimane.
  • Ž.

    Na Win1 se prijavljam z imenom janez in pripadajočim geslom.

    Na win2 se prijavljam z imenom jože in s pripadajočim geslom.

    Načeloma naj bi se v oba prijavil z imenom uporabnika v čigar komp se prijavljam, drži?

    Preveril sem vse nastavitve, vse je isto. Tudi firewall ni nič drugačen, ker ga ni. Imam na modemu skupen firewall za vse kompe.

    Mogoče je problem ker je win2 64-bitni sistem? win1 in ubuntu sta oba 32.
  • cholt45 Član
    uredil/-a 10. December, 2010
    Ja, pravilno z istim imenom se prijavljaš. To je bil namen mojega vprašanja.
    Drugače pa na enem forumu en tip predlaga, da odstraniš live esentials z sistema, kit ti povzroča probleme. Baje je njemu odpravilo problem

    Edit:
    Še en uporaben link, na koncu imaš razloženo kako zaobiti problem z patchano sambo. Baje da je problem med sambo in Windows Live Sign-in Assistant-om .
  • Res je odstranitev Microsoft Live Esentials, reši problem, če ga le ta povzroča, prav tako preglej če je WORKGROUP, ime isto na obeh računalnikih.
  • če ga le ta povzroča
    Pomemben dodatek ja :D .
  • Seveda, workgroup je pri vseh treh. Bom probal tole z live essentials in live assistantom, pa se javim če kaj rata.

    Hvala,

    Matej
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.