[rešeno] spačen splash screen

Upam da sem prav napisal splash screen.
Torej. Po namestitvi restricted gonilnikov za Nvidio se mi je spačil zagonski prikaz ubuntuja...
prej je bil lepe fijolične barve v visoki ločjibosti in lepo animacijo tistih pikic...
Sedaj pa je resolucije 640*480 in brez vsakega prelivanja barv. Tudi namestitev programa plymouth, s katerim bi lahko namestil tudi kakšno drugo temo mi nič ne spremeni...

ali je imel že kdo podoben problem??
ideje??
hvala

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @kurci2: Za lepo animacijo morajo gonilniki uporabljati tehnologijo kernel mode setting, ki omogoči, da grafična kartica začne delovati takoj po zagonu jedra (običjano lahko grafična kartica začne delovati šele po zagonu X.org).

    Binarni gonilniki Nvidie in ATI-ja tega ne podpirajo, zato ti splash screen ne bo deloval.

    Edina rešitev je da greš nazaj na odprtokodne gonilnike. Kolikor vem Nvidia zaenkrat nima nobenih načrtov za podporo KMS.

    Lp
  • aha...razumem
    ali mi lahko daš kakšen link do odprtokodnih gonilnikov??
    kakšn pa sploh so tej odprtokodni?? ali so boljši, slabši?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Odprtokodni gonilniki so tisti, ki so privzeto namščeni na sistemu (torej jih imaš že nameščene). Zato ti je na začetku boot screen deloval.

    V delovanje jih spraviš tako da onemogočiš Nvidiine gonilnike.

    Prednost odprtokodnih gonilnikov je: lep zagonski zaslon, hitro preklapljanje med terminali (Ctrl+Alt+F tipka) in podpora tudi starejših grafičnih kartic.
    Prednost Nvidinih gonilnikov: Hitrejše 3D delovanje, predvsem opazno v zahtevnih igrah.
  • jaja.
    ampak ta privzeti Nouveau (če prau vem) mi ni bil nekako všeč...tudi 3d namizje ni takšen kot bi moral biti...
    tudi na projektor se ne da enostavno povezati

    hvala ti za odgovor....bom pa čakal, če se bo nvidia v prihodnosti kaj zmigala in bo te zadeve uredila
    sicer pa se ne spomnim, da bi imel te težave tudi na recimo Ubuntu 8.04 LTS...
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @kurci2: V 8.04 LTS še ni bilo plyhmoutha in je bila tehnologija izrisovanja drugačna. Za izris se ni uporabljala grafična kartica amapk procesor. Zato tudi težav ni bilo.

    Koliko vem Nvidia zaenkrat nima načrtov za urejanje teh stvari, saj imajo trenutno 90% kode v gonilnikih enake in to bi zahtevalo veliko sprememb.
    Spomnil sem se še eno prednost Nvidie in sicer je to strojno pospeševanje predvajanja videoposnetkov.

    Verjetno se bo prej Noveau izboljšal in približal tako po stabičnosti kot tudi po hitrosti delovanja Nvidii - trenutno stanje lahko vidiš tukaj , po hitrosti delovanja pa je razlika približno za dejavnik 5x v korist Nviidie (odvisno od igre).
  • rejven:
    šele danes sem preizkusil zadevo!
    skratka...hvala za tale link...zadeva izgleda fenomenalno...
    nastavil sem si tudi eno malo drugačno temo, tako da zadeva izgleda fantastično!
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.