[rešeno] Predvajanje high quality vide posnetkov

kurci2 Član
uredil/-a 25. December, 2010 v Programi
Problem je v tem, da so vsi video posnetki višje kvalitete (tudi kupljeni DVD filmi) predvajani v VLC playerju nekoliko zamazani...zelo moteče
nameščene imam vse kodeke (ubuntu-restricted-extras, ffmpeg, libdvdcss2, w32codecs, ...)
če pa to predvajam v Totemu mi pa posnetki zelo štekajo...

ima kdo kakšno idejo? mogoče kateri drug predvajalnik?

Sem pa zaradi radovednosti še vse preizkusil na windows 7 --> tam pa je v windows medai player vse perfektno delovalo...

Najdu sm perfektn prikaz mojega problema: http://www.youtube.com/watch?v=QBBveDNrQcw&feature=related
tale posnetek na youtubeje točno tak kot je moj problem...

Komentarji

  • Sem imel podoben problem, le da je meni v zgornjem delu posnetka slika nekako zaustajala. Lahko poskusiš še SMplayer, vendar je skoraj povsod (pri vsakem programu) potrebno nastaviti pravilen odvod. Katero grafično imaš in ali imaš nameščene dodatne gonilnike?

    LP
  • imam Nvidia GeForce GT 330M
    Nameščene imam driverje verzija 260.19.12 (nameščeni preko tistega nameščevalca restricted gonilnikov...)

    tiste odvode v VLC sem pa že nekaj gledal ja, ampak jih je več kot 10 možnosti, tako da nimam blage veze kaj naj naredim...
    nekje sem prebral da mora biti nastavljeno za GLX Video output XCB --> ampak to je blo za ATI grafiko, tko da meni ni nič pomagalo...
  • Kot sem ti napisal poizkusi še SMplayer, obstaja pa zagotovo kakšna nastavitev, preko katere boš odpravil napake.
  • poplnoma ista napaka je v smplayerju kot v VLC...
  • christooss Član Ubuntu.si
    Kolk "dobr" pa je tvoj procesor oz. celoten računalnik?
  • moj računalnik je Toshiba Satellite a660
    http://www.mimovrste.com/artikel/2750275634/prenosnik-toshiba-satellite-a660-14j-226-ghz
    to je link...sicer sm js tut že razmšlu o zmoglivosti računalnika, a ker mi windows vse lepo predvaja sem to misel ovrgel...

    drugače pa sem poštudiral kaj je bilo narobe.
    v VLC sem nastavil v ODVODIH na X11 Video Output (XCB)
    in zdej mi slika dela lepo perfektno =)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.