[rešeno] Nastavitev ethernet, premajhna hitrost interneta

Lep pozdrav
Ker sem začetnik pri uporabi linuxa, se ne znajdem najboljše.
Od pomladi imam naložen Ubuntu 10.10. Dela mi dobro, kakšnih posebnih težav ni, imam pa en problem, za katerega ne vem kaj je narobe.
Pri Amisu imam paket 4Mbit/512k, testi pa pokažejo ca 1Mbit/265k.
Odgovor iz Amisa je , da je pri njih vse v redu in da imam problem jaz.
Že 2 dni nastavljam vse mogoče, od ukinitve IPv6 do vsega mogočega, kar sem našel na netu.
Vseeno je ali imam Pc povezan direkt na modem ali pa preko ruterja linksys wrt54gl, testi mi pokažejo premajhne prenose.
Sedaj razmišljam, če je mogoče kriv ethernet, da bi bila tam nastavljena premajhna prepustnost?
Hvala za pomoč.
Sebastjan

Komentarji

  • 99% sem da je za to kriv amis, in ne Ubuntu, če le nisi urejal kakšnih nastavitev v povezavi s tem, in seveda če router dela tko kot mora. No mogoče bi bilo pametno probat z mobitelom, ali se ti pa naj kakšen prijatelj priklopi na internet, če ima windows, samo sem prepričan, da bo isto.
    Da bi bila kakšna nastavitev za prepustnost pa ne bi vedel, vem samo za iptable, ki pa niso nameščene po privzetem stanju, tud če to obstaja sem prepričan, da ne tiči problem v sistemu ampak nekje drugje, kabel, router, centrala...
  • Hvala za odgovor, bom še malo poskusil kaj naredit.
    Če ima kdo kakšno idejo , hvala vnaprej.
  • Poveži se direkt na modem z ipjem 192.168.1.x in nato v brskalniku odpri
    http://192.168.1.254 (če imaš speedtouch) ter poglej s katero hitrostjo se modem sinhronizira s centralo

    ker dvomim da je za kaj takega kriv hardware premikam temo pod 'namestitev/servisi/ukazna vrstica'
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Poveži se direkt na modem z ipjem 192.168.1.x in nato v brskalniku odpri
    http://192.168.1.254 (če imaš speedtouch) ter poglej s katero hitrostjo se modem sinhronizira s centralo

    ker dvomim da je za kaj takega kriv hardware premikam temo pod 'namestitev/servisi/ukazna vrstica'


    Hvala za pomoč, samo to mi ne deluje, noče se povezati :(, imam pa speedtouch thomson st7061.
  • Pol nisi pravilno ip naštimal..če ne bi ti moglo odpret stran od modema kjer imaš več informacij.

    Če si na amisovi centrali pokliči 080 20 10 in jih prašaj če lahko pogledajo s kakšno hitrostjo se ti modem sinhronizira
  • lep pozdrav še enkrat

    odgovor amisa :

    Prilagam sinhronizacijo modema na lokaciji:

    Download: 3904.8 kbit/s
    Upload: 471.2 kbit/s

    Profil na modemu je nastavljen na 4Mb/s. Prosimo, da še enkrat opravite
    meritve. Če je možno nam posredujte zaslonske slike meritev, ki jih opravljate.

    Lep pozdrav, ekipa AMIS.


    Če modem res prejme 4Mb/s, potem je problem v mrežni kartici?












    CrazyLemon je dejal/-a:
    Pol nisi pravilno ip naštimal..če ne bi ti moglo odpret stran od modema kjer imaš več informacij.

    Če si na amisovi centrali pokliči 080 20 10 in jih prašaj če lahko pogledajo s kakšno hitrostjo se ti modem sinhronizira
  • hm.. če želiš ugotoviti če je problem z mrežno kartico potem najbolš da opraviš meritve z drugim računalnikom (če si ga ne lastiš prašaj soseda/prijatelja - laptop obvezno priklopi na elektriko (power management zna znižat hitrost prenosa))

    če je hitrost kljub temu enaka potem ti svetujem da začneš težit amisu (kot sem tudi sam par dni nazaj) :)
  • Bom poskusil to, trenutno mi ne pade na pamet, kaj bi lahko bilo narobe.

    lp
    CrazyLemon je dejal/-a:
    hm.. če želiš ugotoviti če je problem z mrežno kartico potem najbolš da opraviš meritve z drugim računalnikom (če si ga ne lastiš prašaj soseda/prijatelja - laptop obvezno priklopi na elektriko (power management zna znižat hitrost prenosa))

    če je hitrost kljub temu enaka potem ti svetujem da začneš težit amisu (kot sem tudi sam par dni nazaj) :)
  • Lep pozdrav

    Danes sem poskusil še s prenosnikom z naloženimi windowsi 7 pa so rezultati podobni.
    Tako da napaka verjetno ni pri meni.

    lp
  • Prijavi napako amisu..čeprav je kr mal čudno da ne dosežeš te hitrosti glede na to da se modem sinhronizira s tapravo hitrostjo
    (enak problem imam tudi sam)

    lp
  • Ker sem preveril z dvema računalnikoma in dvema različnima sistemoma, mislim, da napaka ni pri meni, razen če je speedtouch zanič.
    Včasih sem imel dober prenos, sedaj je pa slab, tako, da nekaj je narobe, ali pa so mi omejili prenos?

    Poslal sem še en dopis na Amis, pa bom videl kaj bo.

    sem pa poskusil že 1001 nastavitev, tako da je čudno, da sistem (linuxi) sploh deluje :)

    mi pa pokaže lan 100M če je to krivo ?
    CrazyLemon je dejal/-a:
    Prijavi napako amisu..čeprav je kr mal čudno da ne dosežeš te hitrosti glede na to da se modem sinhronizira s tapravo hitrostjo
    (enak problem imam tudi sam)

    lp
  • Ni to krivo..kot rečeno..če je na dveh različnih sistemih počasen net potem je majhna verjetnost da so ravno sistemi okvarjeni..
    In dvomim da so ti omejili prenos..če bi se ne bi modem sinhroniziral s tapravo hitrostjo :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.