popačen zvok v ubuntu 10.10 64 bit

Pozdravljeni, sem nov tukaj in dokaj svež uporabnik Ubuntuja in sem zelo navdušen nad njim, kljub temu, da ga uporabljam za domačo/preprosto uporabo.

Prosil bi za pomoč, namreč imam manjši problem z zvokom in sicer ko zvočniki igrajo glasneje v njih hrušči in tudi ko priključim slušalke, zvok ne igra samo v slušalkah, ampak tudi na zvočnikih. Brskal sem že po internetu, vendar rešitve ne najdem oz. jo ne znam pravilno rešiti.

Računalnik je hp pavilion dv6 2160em, vendar ko hočem najti točno oznako zvočne kartice, je ne najdem. Našel sem samo, da rabim IDT High Definition Audio CODEC in ko sem vpisal po navodilih z neke strani v terminal, da bi pogledal katero zvočno kartico imam mi je vrglo ven,

cat /proc/asound/card0/codec#* | grep Codec
Codec: IDT 92HD75B3X5

in še včasih ko tipkam in ponesreči kliknem na touchpad postane zunanja miška, ki jo imam priklopljeno skoraj neuporabna, a se tudi to da nekako rešiti?

Stvar je precej nadležna in bi res prosil za pomoč. Verzija, ki jo uporabljam je 10.10 64 bit, ali bi mogoče zaradi boljše podpore bilo bolje namestiti 32bit, ki jo tudi priproročajo?

Podajam še specifikacije računalnikahttp://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01997751&tmp_task=prodinfoCategory&lc=en&dlc=sl&cc=si&lang=sl&product=4126571#N24

Vsakršna pomoč bo dobrodošla, hvala :)
LP

Komentarji

  • Probaj volumen zmanjšat (da ni na 100%) pa pol dej zvočnike na glas..pa poglej če hrešči..
    al pa v terminalu zalaufaj alsamixer
    pa zmanjšaj vse kar je na 100 na recimo 80-85
    za izhod iz alsamixerja pritisni Esc.

    Drugač pa ja..tele HDA Intel/ATI zvočne niso ravno najbolš 'zastopane' na linuxu :)
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Probaj volumen zmanjšat (da ni na 100%) pa pol dej zvočnike na glas..pa poglej če hrešči..
    al pa v terminalu zalaufaj alsamixer
    pa zmanjšaj vse kar je na 100 na recimo 80-85
    za izhod iz alsamixerja pritisni Esc.
    Poleg tega poskusi dati vse ostale izhode na mute.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.