ne zazna USB

Situacija je sledeča:
brat je kupil USB ključ velikosti 16 GB in probal naložit datoteko velikosti 4,4 GB. Ampak ker je FAT32, mu je zaštekalo pri 4 GB, in mu izpisalo nek error. Uporablja Ubuntu 9.10. Za tem mu ni več zaznalo USB ključka.
Probal sem tudi na svojem računalniku (ubuntu 10.10) in mi ga ne mounta. Vidim ga pa v programu Diskovna orodja. Ko ga poskušam formatirat mi sporoči:
"Error creating partition table: helper exited with exit code 1: Error calling fsync(2) on /dev/sdc: Input/output error"

Moj cilj je sformatirat ključek v ext4, da bo lahko brat nalagal datoteke datoteke večje od 4 GB :)

Prosim za pomoč.

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Poskusi najprej izbrisati razdelek in nato ustvari novega.
  • Ok. Kako naj izbrišem razdelek? V programu Diskovna orodja lahko kliknem formatiraj pogon, vendar katerokoli shemo označim, mi sporoči error, ki sem ga napisal v prvem postu.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Namesti program gparted (v programskem središču) , desno klikni na razdelek in klikni izbriši.
  • Sem inštaliral, ampak ne morem klikniti izbriši. Lahko samo kliknem podrobnosti ali novo. Vendar če kliknem novo mi sporoči da je naletel na napaka in da ne more narediti razdelkov.
    Piše mi velikost USB ključka in nedodeljeno, je sive barve in lep rdeč klicaj je zraven.
  • Nima noben ideje, kako bi lahko rešil ključek?
  • Lahko ga prepišeš z ničlami z ukazom dd, vendar bodi izjemno previden, da boš uporabil pravo izhodno napravo!
  • lapor je dejal/-a:
    Situacija je sledeča:
    "Error creating partition table: helper exited with exit code 1: Error calling fsync(2) on /dev/sdc: Input/output error"
    Meni tole diši na hardware failure. Po občutku bi rekel, da je ključek fuč. Ima kdo kakšno drugačno izkušnjo?

    lp,
    Tine
  • Sm mal pogledu ta dd in sm se odloču, naj kr brat odnese ključek nazaj, kr ma itak garancijo 1 leto. Upam da bo vse ok.

    Če pa še ma kdo kako idejo, pa naj kr napiše. Bom vedu za drugič.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.