[rešeno] Ni dostopa do particije

Pozdravljeni,

Imam ogromno težavo namreč,želel sem naložit dual boot sistem z win 7 in ubuntu 10.1. Vse je šlo v redu,tudi delalo je,dokler nisem šel v winse in pod upravljanjalnikom diskov zbrisal nekaj particij(neuporabljenih particij,ki sem jih zelel uporabit),ko sem zbrisal prvo se je zdruzila z particijo ubuntu sistema. Nimam cdja za winse,zato sem zagnal live cd,kjer sem skušal zalaufati nazaj particijo od win7,igral sem se v terminalu in probaval rešitve,ki sem jih našel na googlu,vendar ni bilo rešitve... Pa sem še enkrat naložil ubuntu na svojo particijo,da bi lahko dostopal do particije od win7 pa je ni vec,pogledal sem pod upravljalnikom diskov v ubuntu sistemu,kjer je particija vidna a je označena unknown.

Tezava je v tem,da imam na tistem disku nekaj pomembnih informacij kot kljuc za banko,slike ipd.

Obstaja mogoce kakšna rešitev,da se dokopljem do tistih podatkov?

Najlepša hvala.

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    najprej postaj sudo fdisk -l output da lahk mal bl natančno. U bistvu moraš particijsko tabelo šeenkrat ustvarit. fdsik to počne in gparted vendar POZOR lahko se zbrišejo vsi podatki!!!!
  • Pomagalo bi, če bi točno vedeli kako je bilo stanje particij pred brisanjem.

  • Disk /dev/sda: 160.0 GB, 160041885696 bajtov
    255 heads, 63 sectors/track, 19457 cylinders
    Units = steze of 16065 * 512 = 8225280 bytes
    Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
    I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
    Disk identifier: 0xcd8ccd8c

    Naprava Zagon Začetek Konec Bloki Id Sistem
    /dev/sda1 * 1 11205 90003876+ 7 HPFS/NTFS
    /dev/sda2 11206 11266 487424 83 Linux
    /dev/sda3 11266 16129 39062528 83 Linux
    /dev/sda4 16129 16737 4882432 82 Linux izmenjalni / Solaris



    Pred tem je bilo pa takole:
    particija win 7
    particija ubuntu
    particija D: ntfs
    prazen prostor

    Ko sem v win zbrisal particijo D: se je zdruzil z praznim prostorom hkrati,je pa zbrisalo tudi ubuntu particijo in ga priključilo praznem prostoru,tako,da sem imel samo win 7 in prazen prostor. Seveda mi potem grub ni kazal win 7 sem pa želel preko live cdja nekaj zrihtati in mislim,da sem zmešal mbr na win 7 particiji,vendar bi teoretično še vedno moral imeti dostop.

    Prosil bi če bi mi pomagali zrihtat particijsko tabelo,mislim,da mi kaj drugega kot tveganje ne preostane :/
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Zdi se mi, da bi bilo vredno poskusiti s temle - http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

    Sam sicer nisem imel še nikoli težav s čim takšnim, ampak kar nekaj ljudi ga je pohvalilo.
  • Ok super,zrihtal sem,da mi jo spet kaže,hvala!!

    Zdaj bi pa samo še prosil,da mi jo pomagate dodati v grub,da jo bom lahko bootal,če vam ni odveč :/
  • sudo update-grub
    bi ti mogu najt ter dodat vse operacijske sisteme ki so na voljo :)
  • To sem že storil pa vseeno ne najde :S

    Searching for GRUB installation directory ... found: /boot/grub
    Searching for default file ... found: /boot/grub/default
    Testing for an existing GRUB menu.lst file ... found: /boot/grub/menu.lst
    Searching for splash image ... none found, skipping ...
    Found kernel: /vmlinuz-2.6.35-28-generic
    Found kernel: /vmlinuz-2.6.35-22-generic
    Found GRUB 2: /boot/grub/core.img
    Found kernel: /memtest86+.bin
    Updating /boot/grub/menu.lst ... done
  • christooss Član Ubuntu.si
    Gotovo boš moral šeenkrat namestit bootloader od winsev. Repair CD v roke pa gremo. Hirens CD je tudi uporaben za take stvari.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.