Namestitev Ubuntu 10.10 - Aspire 5742z

problem je sledeč:
iz cd-ja sem namestil ubuntu po navodilih (youtube, razni forumi, itd...), ko prižgem računalnik, se logiram(vendar ne v oknu, kot sem videl pri drugih), in ostane kot pri dosu napis : tina@tina-Aspire-5742z:~$
kaj moram storiti? nikjer nisem našel takšnega primera, povsod sem videl da se logirajo že v oknu- je pa res, da nisem pri instalaciji imel priklopljenega interneta (ker je simobilov in mora biti instaliran).

Komentarji

  • https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xorg/+bug/676805

    However, updating the system immediately after install fixes the problem. From the command line that appears on the first boot after install I ran sudo apt-get update and sudo apt-get upgrade.
    torej ja..nekje se priklopiš na internet (prek kabla) ter poženeš update in nato še upgrade ukaza..pa bi moglo bit pofixano.
  • torej moram biti priklopljen na internet obvezno(da je vse obkljukano), wine bi pa rad zbrisal!
  • obvezno internet priklopi pa bo v redu
  • Kaj je obkljukano?
    Ti si Ubuntu 10.10 že namestil če sem te dobro razumel (takrat bi lahko tudi Windowse zbrisal).. ampak ne vidiš pa namizja ..
    In če je to res... se priklopiš nekam na internet (punca,sosed,knjižnica,služba,šola,fax - pick one) in se spet prijaviš not v tekstovni (DOSu podoben) načinu kjer ti pokaže tina@tina-Aspire-5742z:~$
    in napišeš
    "sudo apt-get update"
    ter
    "sudo apt-get upgrade"

    ker so očitno popravili to težavo
  • Roberto113 Član
    uredil/-a 13. April, 2011
    Roberto113 je dejal/-a:
    torej moram biti priklopljen na internet obvezno(da je vse obkljukano), wine bi pa rad zbrisal!
    drugače pa hvala, sem zvedel veliko na tem linku upam da mi bo uspelo!

    ja windowse sem ubrisal že pri installu.. in ja net ni bil obkljukan....
    bom jutri šel do kolegice in bom poskusil ponovno!

    --
    Naslednjič uporabi funkcijo 'Urejaj' in ne nizat postov enega za drugim v roku dveh minut
  • dej probaj napisat v tem linux "DOSU" sledece ter povej kaj ti bo izpisalo:
    apt-cache policy gnome-panel
    apt-cache policy gdm
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.