Nasvet za nakup "plug and play" opreme

mazingaro Član
uredil/-a 17. April, 2011 v Težave s strojno opremo
Pozdravljeni,

nujno rabim nasvet za nakup;

pred kakim tednom sem kupil nov USB wi-fi adapter (testiran v red hatu), in po več časa trpljenja skupaj s prijatelji in uporabniki ubuntuforums.org sem ugotovil, da ne bo nič od njega- driveri se enostavno ne dajo naložiti...

Uporabljam Ubuntu 10.10, zato rabim nasvet za nakup novega USB wlan adapterja in to da dela na "plug'n'play" osnovi. Iskal sem po wikibuntu hardware support centru, ampak vse testirane plug and play naprave so dost zastarele oz. ni jih v Sloveniji...

Rabim nujno nasvet, oz. ime modela, ali link za nakup, adreso...
Najlepša hvala
(poiskal sem po forumu če obstaja ista tema in je nisem našel, v primeru da obstaja, se opravičujem).

lp:)

Komentarji

  • Sej na tej strani https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/WirelessCardsSupported najdeš tudi take k so dostopne v sloveniji..naprimer https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Device/Linksys%20WMP600N sicer je PCI ampak je dostopna :)

    Mogoče pa tudi http://linuxwireless.org/en/users/Devices/USB se najde kaj uporabnega
  • lupastro Član
    uredil/-a 18. April, 2011
    level one WUA-0614, se ga relativno enostavno instalira (sam skopira tri file), oz. odvisno od verzije ubuntu deluje takoj.
  • mazingaro Član
    uredil/-a 19. April, 2011
    lupastro je dejal/-a:
    level one WUA-0614, se ga relativno enostavno instalira (sam skopira tri file), oz. odvisno od verzije ubuntu deluje takoj.
    to si isprobal na lastnem računalniku ali? (jaz imam ubuntu 10.10. drugače)
    sprašujem ker nočem še enkrat metat denar z nabavo napačne kartice :/
  • Jaz imam na svojem serverju, "Ubuntu 10.04",PCI mrežno kartico Edimax EW-7128g. Zadeva je takoj delala brez, da sem sam karkoli instaliral gor. Povezava deluje odlično in brez prekinjanja. Torrenti laufajo 24/7 in 2 web strani.
    Ni pa USB kluček. Če ti pa to ni pomembno, ti priporočam tole kartico.
  • CrazyLemon je zgoraj opisano v tej rubriki dal pravilne napotke,meni isto niso delovale tri kartice zapored -bile so zanimivo fuč in očitno slabe sreče za nakup kartic (vse te sem vrnil ,ker kot kupec imate to pravico,če še ne veste)
    sem pa preveril na teh straneh in našel na internetnih trgovinah kartico ,ki mi cenovno ustreza in dela kot se šika
  • lupastro Član
    uredil/-a 22. April, 2011
    mazingaro je dejal/-a:
    [quote=lupastro]level one WUA-0614, se ga relativno enostavno instalira (sam skopira tri file), oz. odvisno od verzije ubuntu deluje takoj.
    to si isprobal na lastnem računalniku ali? (jaz imam ubuntu 10.10. drugače)
    sprašujem ker nočem še enkrat metat denar z nabavo napačne kartice :/[/quote]
    na lastnem računalniku, oz. treh. stacionarc v službi, clevo prenosnik in tron terminator doma

    Če si kje blizu obale ali brkinov, se lahko dobiva in probava pogledat z mojo mrežno, če vse dela si nabaviš svojo, ni potrebe po metanju denarja skozi okno v teh temni časih, suhih krav :)
  • lupastro je dejal/-a:
    [quote=mazingaro][quote=lupastro]level one WUA-0614, se ga relativno enostavno instalira (sam skopira tri file), oz. odvisno od verzije ubuntu deluje takoj.
    to si isprobal na lastnem računalniku ali? (jaz imam ubuntu 10.10. drugače)
    sprašujem ker nočem še enkrat metat denar z nabavo napačne kartice :/[/quote]
    na lastnem računalniku, oz. treh. stacionarc v službi, clevo prenosnik in tron terminator doma

    Če si kje blizu obale ali brkinov, se lahko dobiva in probava pogledat z mojo mrežno, če vse dela si nabaviš svojo, ni potrebe po metanju denarja skozi okno v teh temni časih, suhih krav :)[/quote]

    ej hvala na nasvetu, te dneve si grem tudi to kupit pa da vidmo... zdej sem isprobal eno drugo od prijatelja, usb kartico, ki dela, samo mi ne lovi lih tega signala kar jaz potrebujem, tako da upam da ima dovolj mocno anteno.

    lp
    hvala
  • antena je zunanja, če je prešvoh si pač narediš svojo ;)
    še vedno pa ti ponujam preskus moje, če si kje v giru, da ne boš zapravljal denarja bv.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.