Robovi pri tiskanju

Poskušal sem najti pravi gonilnik (pxl, ps, cups+gutenprint simplified, cups+gutenprint) za moj tiskalnik, ki bi "pravilno" natisnil dokument (npr. stran ki je na vseh robovih obrobljena 0,5 cm od roba). Z nobenim gonilnikom mi ni uspelo natisiniti tako, da bi bili vsi enako oddaljeni od roba (rezultat1 je bil npr. levi 0.4, desni rob 0.8, zgoraj 1, spodaj 0.6 (so se pa robovi med različnimi gonilniki razlikovali in je bil najbližje idealu pxl - je pa delal poleg ne čisto točno zelo počasi)
A obstaja kakršnakoli dodatna nastavitev , kje mora tiskati?
Pod windowsi natisne lepo (ampak NOČEM windowsow samo za printanje)

Komentarji

  • luckoj je dejal/-a:
    Poskušal sem najti pravi gonilnik (pxl, ps, cups+gutenprint simplified, cups+gutenprint) za moj tiskalnik, ki bi "pravilno" natisnil dokument (npr. stran ki je na vseh robovih obrobljena 0,5 cm od roba). Z nobenim gonilnikom mi ni uspelo natisiniti tako, da bi bili vsi enako oddaljeni od roba (rezultat1 je bil npr. levi 0.4, desni rob 0.8, zgoraj 1, spodaj 0.6 (so se pa robovi med različnimi gonilniki razlikovali in je bil najbližje idealu pxl - je pa delal poleg ne čisto točno zelo počasi)
    A obstaja kakršnakoli dodatna nastavitev , kje mora tiskati?
    Pod windowsi natisne lepo (ampak NOČEM windowsow samo za printanje)

    meni je isto delalo-nikakor uštimat zadeve, potem sem ubuntu ponovno formatiral pa dela v redu
  • a si probal natisniti preizkusno stran? kako je kaj tam z robovi
    nasnemi si cups, kateri ti omogoca GUI nastavitve. vpisi naslov v brskalniku 127.0.0.1:631
    drgac pa obstajajo se drugacne nastavitve, mogoce bi spremenil format papirja na katerega bi tiskal.
    kater printer pa uporabljas?
  • kubanc je dejal/-a:
    a si probal natisniti preizkusno stran? kako je kaj tam z robovi
    Testna stran pri cups+gutenprint je premaknjena preveč v desno (ni vidne zadnje črte), pri pxl pa je na prvi pogled ok (če pa izmeriš z ravnilom pa robovi niso enaki)
    kubanc je dejal/-a:
    nasnemi si cups, kateri ti omogoca GUI nastavitve. vpisi naslov v brskalniku 127.0.0.1:631
    Cups GUI zgleda full cool, Thanks (nisem pa še vsega poskusil. Hmmm a robove pa nastavim z ....?)
    kubanc je dejal/-a:
    drgac pa obstajajo se drugacne nastavitve, mogoce bi spremenil format papirja na katerega bi tiskal.
    Tisklanik uporabljajo tudi drugi uporabniki in ne bi rad izklopil javljanja napačnega formata papirja in še kakšnih drugih sitnosti, če se bi le dalo to urediti na kakšen drug način.
    kubanc je dejal/-a:
    kater printer pa uporabljas?
    Ricoh mp2000



    Spreminjanje
  • Tu si že pogledal? http://www.openprinting.org/drivers/
    Printam na NRG MP C2500 (Ricoh) in dela brezhibno s privzetimi nastavitvami.
  • Cups GUI zgleda full cool, Thanks (nisem pa še vsega poskusil. Hmmm a robove pa nastavim z ....?)

    porabj se poigrati z nastavitvami v:

    http://127.0.0.1:631/admin
    tukaj izberi manage printers, klikni na driver za katerega bos nastavljal nastavitve
    nato klikni na administrator, pokazal se ti bo izbirno okno, ter izberi set default options...
    tukaj imas nastavitve, poigraj se malo :D
  • apt-get install xpp

    Xpp omogoča nastavitve robov tiskanja v grafičnem vmesniku.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.