[rešeno] Kako namestiti Google Earth na Ubuntu 11.04

gensi Član
uredil/-a 30. April, 2011 v Programi
Pozdravljeni,

V Ubuntu 11.04 mi nad vsem nagaja program Google Earth. Pregledal sem že kup forumov, a program ne dela tako kot je treba. Naloži sicer se, a prikaz je nepravilen: image
Prosil bi za nasvet kako pravilno izvesti vse skupaj.

Držal sem se navodila:
http://www.liberiangeek.net/2011/03/ins...

spodaj je izpisan komentar izpisan ob instalaciji:

Namestitev paketa, ki krši kakovost standarda, ni dovoljena. To lahko povzroči resne težave na vašem računalniku. Stopite v stik z osebo ali organizacijo, ki ponuja to paketno datoteko in spodaj vključite podrobnosti.

Lintian check results for /home/ivan/googleearth_6.0.2.2074+0.6.0-1_i386.deb:
E: googleearth: maintainer-name-missing (root@xxxxxx)
E: googleearth: maintainer-address-malformed (root@xxxxxx)

Komentarji

  • Očitno nisi zdownloadal Google Earth iz uradnega googleovega repozitorija.
    In tvoja navodila ne vodijo nikamor ker je samo delni link.
  • gensi Član
    uredil/-a 30. April, 2011
    CrazyLemon je dejal/-a:
    Očitno nisi zdownloadal Google Earth iz uradnega googleovega repozitorija.
    In tvoja navodila ne vodijo nikamor ker je samo delni link.
    Priznati moram, da nisem prav posebno velik strokovnjak za Linux, a mi je v veselje. :)

    Da ne bi naredil kaj napak, sem še formatiral prejšnji Ubuntu 11.04, na novo instaliral 32 bitni sistem, iz spletne strani http://www.google.com/earth/download/ge/agree.html presnel datoteko google-earth-stable_current_i386.deb, ter jo dvakrat poklikal.

    Odprlo se je Programsko središče. Program se je namestil, a rezultat je enak. Izgled programa ni pravilen - črke so preveč narazen.
    Res bi bil hvaležen za natančno navodilo kako instalirati Google Earth.
  • Tak prikaz sem imel tudi jaz v G.E. , ampak po parih ponovnih zagonih PC-ja, pa se je stvar uredila (čudo), vso srečo...

    Naj pohvalim le, ker imajo zdaj DEB. paket za instalerat in ne prej, ko si moral ročno v terminalu....

    Lp
  • Ubuntunator3X je dejal/-a:
    Tak prikaz sem imel tudi jaz v G.E. , ampak po parih ponovnih zagonih PC-ja, pa se je stvar uredila (čudo), vso srečo...

    Naj pohvalim le, ker imajo zdaj DEB. paket za instalerat in ne prej, ko si moral ročno v terminalu....

    Lp
    V verziji 10.10 mi je program Google Earth zelo lepo deloval. Pravzaprav mi je vse delovalo. Sedanja verzija pa želi nekaj več. ;)
  • Ubuntus3X Član
    uredil/-a 30. April, 2011
    gensi je dejal/-a:
    [quote=Ubuntunator3X]Tak prikaz sem imel tudi jaz v G.E. , ampak po parih ponovnih zagonih PC-ja, pa se je stvar uredila (čudo), vso srečo...

    Naj pohvalim le, ker imajo zdaj DEB. paket za instalerat in ne prej, ko si moral ročno v terminalu....

    Lp
    V verziji 10.10 mi je program Google Earth zelo lepo deloval. Pravzaprav mi je vse delovalo. Sedanja verzija pa želi nekaj več. ;)[/quote]

    Meni tud, ampak probaj urediti, men po restartih dela!
  • gensi si probal inštalirat google earth tako da si šel v programsko središče ter ga inštalirau?
    Ker tale googleov .deb je res pohvale vreden ampak dvomim da vsebuje vse odvisnosti potrebne za normalno delovanje Google eartha..
    (med katerimi so tudi razne pisave - kar je problem v tvojem primeru)

    če pa želiš s pomočjo terminala zdownloadat ter namestit ter hkrati videt katere odvisnosti bo še namestil pa
    sudo apt-get install googleearth
  • gensi Član
    uredil/-a 30. April, 2011
    CrazyLemon je dejal/-a:
    gensi si probal inštalirat google earth tako da si šel v programsko središče ter ga inštalirau?
    Ker tale googleov .deb je res pohvale vreden ampak dvomim da vsebuje vse odvisnosti potrebne za normalno delovanje Google eartha..
    (med katerimi so tudi razne pisave - kar je problem v tvojem primeru)

    če pa želiš s pomočjo terminala zdownloadat ter namestit ter hkrati videt katere odvisnosti bo še namestil pa
    sudo apt-get install googleearth
    Po dvakratnem kliku se mi je odprlo Programsko središče. Tam sem kliknil Instal...

    Če v terminal vpišem: sudo apt-get install googleearth, se izpiše komentar:
    Branje seznama paketov ... Narejeno
    Gradnja drevesa odvisnosti
    Branje podatkov o stanju ... Narejeno
    E: Ni mogoče najti paketa googleearth
  • Čeprav se odpre Programsko središče to ne pomeni da si ga namestil iz repozitorijev ampak je to le front-end za namestitev prenešenega .deb paketa.

    Odstrani trenutni Google earth..ter ga nato poišči v programskem središču al pa z ukazom
    apt-cache search google earth
  • gensi Član
    uredil/-a 30. April, 2011
    CrazyLemon je dejal/-a:
    Čeprav se odpre Programsko središče to ne pomeni da si ga namestil iz repozitorijev ampak je to le front-end za namestitev prenešenega .deb paketa.

    Odstrani trenutni Google earth..ter ga nato poišči v programskem središču al pa z ukazom
    apt-cache search google earth
    Po ukazu: apt-cache search google earth se v konzoli (še vedno) izpiše:
    bleachbit - delete unnecessary files from the system
    gpsprune - visualize, edit, convert and prune GPS data
    googleearth-package - utility to automatically build a Debian package of Google Earth


    googleearth-package sem sicer označil za namestitev (in ga namestil), a še vedno ne znam namestiti samega programa.

    Ukaz sudo apt-get install googleearth da še vedno enak rezultat:
    Branje seznama paketov ... Narejeno
    Gradnja drevesa odvisnosti
    Branje podatkov o stanju ... Narejeno
    E: Ni mogoče najti paketa googleearth


    Tudi sicer programa GOOGLE EARTH ni videti v Programskem središču.
    Prosil za poduk kaj storiti.

    P.S.
    Ubuntu sem še enkrat re-inštaliral , da je sistem "čist".
  • Nekje drugje more biti fora, ker sam imam čisto inštalacijo 11.04 in google earth z njihove strani, pa mi dela super. :/
  • aljazek je dejal/-a:
    Nekje drugje more biti fora, ker sam imam čisto inštalacijo 11.04 in google earth z njihove strani, pa mi dela super. :/
    Hmm... Na 10.10 je tudi meni program delal super.
    Na 11.04 pa sploh ne vem več kaj bi poizkusil.
  • aljazek Član
    uredil/-a 30. April, 2011
    pa čudno se mi zdi še opozorilo glede kakovosti standarda, ker men jo je brez besed naložilo. veš v čem je mogoče problem...ti imaš 11.04 v slovenščini...pa se mogoče med sabo kaj fajtata...jaz imam oboje v angleščini

    če se ti da, poskusi spremeniti sistemski jezik v angleščino in google earth v angleščini posnameš (ne vidim dobro, a je ta v slovenščini?)...samo ideja pač, čeprav ne vem kako dobro razumeš angleško
  • Vusko je dejal/-a:
    :D
    Najlepša hvala. Deluje.
    :D
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.