11.04 in učinki

Pozdrav,

zanima me kako nastavim 11.04 na default stanje - tako da bi ignoriral nastavitve (grafične) iz 10.10 - ker mi ne dela neki normalno. Npr: v klasičnem načinu okna nimajo gumbov za minimiziranje, izklop,... V tem ta novem (gnome 3)varjanti pa sploh ni te orodne vrstice postrani itd.

Zdaj, fajn bi blo da bi nastavo na defolt stanje in popucal nastavitve od prej ter na tem naprej deloval.

Če je kaka predloga bi blo super.

Živel 1. maj!
LP!

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Za začetek lahko izbrišeš mapo ./compiz v svoji domači mapi.

    Lp
  • In kadar to zbrišem kaj bi se naj zgodilo -spremenilo?
  • Se mi je enako dogajalo pa sn mel vse porihtano tak kot more bit :| 11.04 ma na tone problemov tak da sem z 10.10 presrečen ;)
  • Te mape ne najdem nikjer... Na računalniku je tudi več računov, pa na nobenem ne deluje vse tako kot bi moralo. (razen KDE -ja:)
    A se najde kaka rešitev?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @amat: s tem izbrišeš svoje stare nastavitve compiz.
    Mapo lahko najdeš v domači mapi, ampak moraš najprej omogočiti prikaz skritih datotek s Ctrl+H.
    V KDE deluje dobro zato, ker v KDE ne uporabljaš compiza, ampak kwin ;)
  • Ok. Bila je noter mapa .compiz-1; sem jo zbrisal ampak se ni spremenilo nič.
  • Amat, tule je moja izkušnja z 11.04.

    Nadgradnja različice 10.04 neuspešna: sistem se ne zažene, display temno siv, utripa, tekstani.
    Poskusim 11.04 live (zagon iz usb ključka) - deluje. Namestim sistem- deluje, vendar v nastavitvah namizja manjka zavihek vidni učinki. Poskusim tudi druge oblike namizja- klasičen izgled Ubuntu, vendar učinkov ni. Po tem poskusu izginejo orodne vrstice v običajnem načinu 11.04. Po nasvetih forumov brišem compiz, vendar ga ni več mozno obnoviti.
    Dokončna rešitev: ponovna namestitev 10.04!
  • Hmm, zakaj si pa 10.10 preskočil? Običajno se to ne dela. Razen pri z LTS na LTS lahko.
  • Žal 10.10 nisem preskočil. Mi tele številke pač ne ležijo. Sistem je bil vedno posodobljen na zadnjo verzijo in tako je bilo tudi z najnovejšo, rezultat pa žal tema na zaslonu! :|
  • christooss Član Ubuntu.si
    A imaš slučajno ATI grafično?
  • Ja. Kaj sedaj?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ena opcija je, da ko zagledaš grub, stisneš e in nato na koncu vrstice kjer je napisano približno takole:

    linux /boot/vmlinuz-2.6.30.8-generic root=UUID=2ea0ae64a-7104-4545-b405-5633fdad70bd ro

    dodaš nomodeset

    Nato se mi zdi stisneš b za boot
  • ne pomaga.
    sem dodal tole, kar si reko, sam je še kr enako.

    Po moje bi/bo pomagalo da dam nazaj na 10.10 in počakam prve posodobitve.
  • Pa saj je z Nvidia grafo isto
  • Ja, sam ko je bil prvo nadgrajen na 11.04 je še nekaj časa delalo normalno - ko je blo vse defoult. Pole sem probal vklopit par efektov iz compiza in od takrat naprej je razsut. Lahko da je z grafično vse ok, je pa bol problem kaka nezdružljivost za nazaj.
  • Bom probal tudi to kar je na forumu omenjeno.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.