[rešeno] Kubuntu se ne zažene

Updateal sem kubuntu in sedaj se ne zažene normalno le terminal se odpre in piše login: napišem uporabniško ime in pol pasword: dam pasword
in pol spet sam normaln terminal a kdo pozna kkšno komado da se odpre navaden kubuntu.

Pomagajte prosim hitro!!!!

Komentarji

  • poglej v synapticu če imaš vse kubunu UI zadeve naložene...ne vem kako se reče, ampak malo pobrskaj in ponovno naloži login screen package (ne reče se tako :D, res ne vem)
  • Trudim se..in verjemi, res se trudim da ne zaprem te teme. Zakaj?
    Najprej a je RES POTREBNO 6 klicajev dat ? Nato.. "Pomagajte prosim hitro!!!!" ..
    to je brezplačna pomoč..in se vsi trudimo prispevat tako kot znamo ob času ko je na voljo.. če želiš "HITRO!!!!!!!!!!" pomoč, potem je verjetno najboljše, da skleneš pogodbo s kakim podjetjem, ki izvaja pomoč na dom oz. prek telefona in so ti na voljo 24/7.


    LP
  • isto se meni naredi, problem so ati driverji s spletne strani od atija
  • christooss Član Ubuntu.si
    kaj pa ti napiše, če v terminal napišeš

    startx
  • Meni se zgodi isto. Sem posodobil iz 10.10 na 11.04. Probal sem tudi startx. Vendar nič.
    Hvala za odgovor.
  • najprej probaje tole z administratorskim ukazom
    sudo startx

    Ce ne deluje poglej kaj ti izpise:
    apt-cache policy xserver-xorg-core
    apt-cache policy kubuntu-desktop
    Ce ti napise:
    Installed: (none)

    potem nimas nic instalirano in pozeni tole:
    sudo aptitude install xserver-xorg-core
    sudo aptitude install xubuntu-desktop
    sudo startx
  • Za zagon sistema uporabi starejši kernel.

    Meni je uspelo brez problema priti v sistem z

    linux-headers-2.6.32-31
  • Imam podobno težavo. Torej iz nekega čudnega razloga se ne zažene xserver in ga moram ročno zagnati s:

    startx


    Žal je postalo očitno, da je 11.04 povsem neprimeren za nadgradnjo, zato vsem, ki še niso nadgradili, svetujem, da počakajo do 11.10.
  • Sem naredil kot je napisal kubanc.
    Res ni bilo nič inštalirano. Sem inštaliral kubuntu desktop.
    Nakar mi ni delalo, kot sem napisal sudo startx. Ko sem resetiral je bilo vse normalno.

    Hvala
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.