Dual Boot - Fedora/OpenSuse + Ubuntu 11.04

Zdravo,

mene zanima, če kdo ima suse in ubuntu s skupnim home folderjem? Ali nastavtitve v home folderju enega sistema vpliva na drug sistem? Namreč imam ubuntu in ko sem dodal Suse, mi je Ubuntu nehal delati (ga ni več v GRUBu), Suse pa dela z unicenim GUI.

Komentarji

  • Um, v home folderju so nastavitvene datoteke, kolikor jaz vem. Grub je menda v rootu. Ampak zakaj si to delal sploh? Saj prikladno bi bilo, da, ampak še nikjer nisem videl da bi to dejansko kje laufalo?
  • Saj paketi nimajo istih različic ali pač? Že zaradi tega skoraj ni mogoče, da bi to delalo. Nekaj drugega pa je, če imaš skupaj nameščen recimo Debian 6 in Ubuntu 10.04 LTS. Tu so paketi precej podobni.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @Drigy: Če boš imel skupno mapo home, potem boš imel tudi skupne nastavitve.

    Vprašanje pa je kako dobro bi to delovalo skupaj, ker se sčasoma oblike nekaterih nastavitvenih datotek spremenijo, recimo ob spremembi paketov (na primer hal > udev). To bi ti lahko grenilo življenje.
  • Jap, z Debianom bi verjetno bolje delovalo z Suse pač ne bo. Stvar sem sprobal, ker sem hotel prešaltati malo na Gnome 3 brez da bi zlomil Unity na Ubuntu. Bom počakal na 11.10, kjer naj bi gnome3 bil menda vključen. Ali pa bom dokupil še en disk, ker 500GB nekako ni zadosti.
    Tukaj pa je recimo nekakšna pobuda za poenotenje sistemov;
    http://forums.opensuse.org/english/other-forums/community-fun/general-chit-chat/446531-deb-rpm-integration.html

    Hvala vam za odgovore!
  • Kaj pa dual boot Ubunto 10.10 in Ubuntu 11.04 bi šlo?
  • Seveda..zakaj pa ne bi šlo? :)
  • Dual boot Ubuntu-Ubntu - kako naj pripravim particije za drugega ?
  • Če hočeš imeti enako home mapo potrebuješ le še prostor za korenski imenik /, swap si bosta delila. Vendar pozor: to ni pametna ideja!
  • Kako pa potem izgleda grub oz. zagon, ko je potrebno izbrati, kateri OS naj se zažene ?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.