Ubuntu 11.04 in ATI gonilniki

Pozdravljeni,

Imam težave z gonilniki za Ubuntu 11.04 in sicer tako z odprtokodnimi, kot tistimi, ki jih pripravi AMD. Pri odprtokodnih se mi kar naprej pojavlja težava z zamrzovanjem kazalca miši (večkrat, za kratek čas, potem pa deluje) in pa občasno zamrzovanje aplikacij, tako kot s kazalcem miši ob istem času. Pravtako sem namestil dodatne gonilnike, ki popravijo zamrzovanje miši, venar prinesejo težavo s premikanjem oken. Težavo se sicer da odpraviti v CCSM z onemogočanjem Vsync-a, vendar vseeno v igrah grafika "šteka", pri aplikacijah pa občasno. Sedaj me zanima, kako popraviti to težavo:

Ali je gonilnik v dodatnih gonilnikih enak kot trenutni 11.4 na AMD-jevi uradni spletni strani?
Ali se da karkoli storiti v zvezi z dodatnim gonilnikom, da bo potem grafika delovala odlično?
oziroma
Ali se da pri odprtokodnih gonilnikih nekako urediti, da kazalec miši in aplikacije ne bodo zamrzovale?

Hvala za vse odgovore in nasvete!

Lep pozdrav, jodlajodla :)

Komentarji

  • Katero grafično pa imaš?
  • Sapphire ATI Radeon HD 4850
  • Gonilnik v Ubuntu ni enak kot 11.4 na ATI strani. Tisti v Ubuntu je prerelease in kot tak zna imeti kak hrošč več kot drugi. Odstrani dodatnega in namesti tistega iz spletne strani.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.