[rešeno] ACPI na Asus prenosniku - kako ga ustavim?

Na starejšem prenosniku Asus a6000 sem želel namestiti Ubuntu.
Procesor Turion64 2GHz, 1Gb pomnilnika, grafična NVIDIA Go 7200, disk 100Gb.
Po začetnih težavah sem izklopil acpi, vendar je ta izklop veljal samo za čas inštalacije, ponoven reboot pa spet gre samo do utripajočega kurzorja. Inštalacija Ubuntu AMD64 11.04 gre lepo do konca - do reboot sistema.
Sem novinec v Linux področju, nisem pa novinec v računalništvu in v Windows.
Nekje sem našel nasvet: v grub vpiši acpi= off. V redu, kje najdem grub, s čim ga editiram. Bo to zadostovalo za v naprej? Zakaj sploh imam grub, saj sem originalne Windows pobrisal in Ubuntu naložil na "čisto".
Mimogrede - tudi driverja za wireless nimam (sem začasno potegnil kabel, pa dela OK).

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Grub je tisti menu na katerem ti ponavadi napiše najnovejši kernel in ostale OS inštalirane na sistemu. Takrat ga lahko tudi editiraš (in v tvojem primeru dodaš acpi=off)

    Postavi se na prvi "linux" vpis in pritisni tipko e nato se pomakneš v vrstico vmlinz (se mi zdi) in na koncu vrstice dodaš željeni vpis. Končanje urejanja potrdiš z Enter in nato B za boot. Ponavadi to tudi piše v spodnjem delu ekranu.
  • Ne dela. Ostaja enako kot prej. (Se mi je zdelo, da je preenostavno...)
    Bom še pogledal, mogoče je kakšna posebna varianta distribucije,kjer je to že vgrajeno.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm a ne dela as in po rebootu ne dela al spljoh ne dela?

    Možno je, da si ti gledal za Grub1

    Opcija je, da greš v single user mode (izbereš v grubu) nato urediš /etc/default/grub in v njem "sekcijo" GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT ( ) in v oklepaje dodaš acpi=off

    Več o tem https://help.ubuntu.com/community/Grub2

    http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=8455637&postcount=2

    Tale post ma ravno acpi urejanje v mislih, sam da ti daš acpi=off
  • Na uradni strani Ubuntu je še ena, alternate distribucija, ki pa začuda normalno deluje.
    Rešil sem tudi problem z wireless povezavo in normalno deluje.
    Pozdrav!
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.