Namestitev programa za kemijo

Zares sem Tupko.
Rad bi se ukvarjal s kemijo s programom Schrodinger in ne zabijal čas z osnovami terminala. Ko vanj vpišem:
tar xvf Schrodinger Internet Download.tar
mi javi naslednje (ne glede na to, kako sem prijavljen):
tar: Schrodinger: Ni mogoče open: No such file or directory
tar: Error is not recoverable: exiting now
Ker gre za osnove dela s terminalom, tega na njihovi spletni strani ne najdem in par sekund ogleda poznavalca bi ta problem rešilo.
Vnaprej lepa hvala za pomoč.
Tomaž

Komentarji

  • Emm ja... povej s kje hočeš zdownloadat tale program..
    da lahko zdownloadam in ti povem kako naprej :)
  • sajko Član
    uredil/-a 17. May, 2011
    Probaj preimenovat "Schrodinger Internet Download.tar" v "Schrodinger_Internet_Download.tar" ali pa poljubno "xyz.tar"
    tar: Schrodinger: Ni mogoče open: No such file or directory
    Domnevam da je napaka tu zato, ker ti v errorju izpiše le prvi del imena datoteke (verjetno ga je presledek ustavil)

    popravek: ali pa probaj "tar xvf Schrodinger\ Internet\ Download.tar"

    Lp
  • sajko je dejal/-a:
    Probaj preimenovat "Schrodinger Internet Download.tar" v "Schrodinger_Internet_Download.tar" ali pa poljubno "xyz.tar"

    Domnevam da je napaka tu zato, ker ti v errorju izpiše le prvi del imena datoteke (verjetno ga je presledek ustavil)

    popravek: ali pa probaj "tar xvf Schrodinger\ Internet\ Download.tar"

    Lp
    Pomaga tudi če daš tako ime s presledki v narekovaje, torej
    tar xvf \"Schrodinger Internet Download.tar\"
  • Tupkuntu je dejal/-a:
    Zares sem Tupko.
    Rad bi se ukvarjal s kemijo s programom Schrodinger in ne zabijal čas z osnovami terminala. Ko vanj vpišem:
    tar xvf Schrodinger Internet Download.tar
    mi javi naslednje (ne glede na to, kako sem prijavljen):
    tar: Schrodinger: Ni mogoče open: No such file or directory
    tar: Error is not recoverable: exiting now
    Ker gre za osnove dela s terminalom, tega na njihovi spletni strani ne najdem in par sekund ogleda poznavalca bi ta problem rešilo.
    Vnaprej lepa hvala za pomoč.
    Tomaž
    Crazy L, to je 2,4 Gb, pa še registrirat se moraš, če hočeš pretankat. Bom probal s presledki in narekovaji, ko ga bom še 1x zdaunloudal.
  • Tupkuntu FYI (for your info.) če si v grafičnem okolju lahko preprosto klikneš gor ter ga razširiš..če uporabljaš linux ne pomeni da moraš uporabljat ukazno vrstico / terminal :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.