[rešeno] Problemi z inštalacijo programa Smart Notebook 10 za ubuntu

Imam težavo z namestitvijo programa za poučevanje v šoli Smart Notebook 10

http://smarttech.com/us/Support/Browse+Support/Download+Software/Software/SMART+Notebook+collaborative+learning+software/SMART+Notebook+software/SMART+Notebook+for+Linux

Ali lahko kdo proba inštalirat ta program in mi sporoči, kakop mu je to uspelo, ker meni nikakor ne uspe.

Hvala!

Komentarji

  • Kot vidim dobiš tukaj .deb paket (po tem ko vpišeš vse podatke).
    http://smarttech.com/us/Support/Browse+Support/Download+Form?download=SMARTNotebook10.2SP1DebianPrepackagedRepository
    Enostavno klikneš na ta deb paket pa bi moglo vse delat..

    Če imaš 64bitni ubuntu ta program ne bo delal :)
  • Problem je v temu, da ti iz interneta začne nalagati stisnjeno datoteko tar.gz in ne .deb. Ko se naloži datoteka, jo poskušam razširiti, vendar ne vem več kako naprej. Kaj lahko kdo poskusi pa napiše, kako mu je šlo. Ne uporabljam 64 bitni ubuntu.
  • ok..torej
    sudo apt-get install dpkg-dev dpkg-deb binutils
    to vse potrebuje ta program..

    nato razširiš nekam tisti smartnotebook .tar.gz paket
    (razširiš tako da klikneš dvakrat gor, ko se odpre okno označiš vse ter klikneš na "razširi" ter določiš mesto kam naj se razširi vsebina)

    // na tem mestu glede na README sledi kompliciran postopek katerega tudi sam ne razumem najbolj - tako da če kaj ne dela je verjetno kriv ta korak katerega "nisva" naredila //

    nato odpreš terminal ter "cd-jaš" do mesta kjer si razširu vsebino arhiva (bl natančno v mapo dists -> stable -> non-free -> binary-i386)
    (primer za namizje)
    cd ~/Namizje/dists/stable/non-free/binary-i386/
    ter nato
    sudo dpkg -i *.deb
    kar bo namestilo vse .deb pakete..

    OK.. pomembeno vprašanje. .. a si siguren da je to program k ga ti iščeš?
    Ker bolj ko berem ta README bolj sem zmeden (še posebi ker ni nikjer navodil za namestitev ampak samo navodila kako podpišeš programe kot svoje ter kako jih nato deliš v svojem omrežju)

    ---
    Probal sem program in meni dela :)
    V zahvalo pričakujem da boš svojim učencem na dolgo in široko razlagal kaj je Ubuntu ;)
  • Uspelo :)
    Sem se pa kar namučil s cd.. (zelo spominja na stari DOS, ampak tam mi je takrat s cd-ji šlo veliko bolje...). Tudi pri Smartu ne vem zakaj se ne potrudijo in naredijo inštalacijo programa za navadne smrtnike (ena datoteka .deb, ki jo preprosto poklikaš brez dpkg ipd...).

    Hvala za podporo. Brez tebe mi sigurno ne bi uspelo. Učencem bom pa seveda povedal in jim Ubuntu tudi prikazal, da imajo možnost zelo dobrega operacijskega sistema, ki ga lahko pridobijo brezplačno in legalno. Po mojem jih bo Unity kar navdušil :) Še malo CrossOver za igrice pa bo...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.