[rešeno] Ubuntu 10.04 LTS - zvok ne dela?

Pozdravljeni!

Na nov računalnik sem namestil Ubuntu 10.04 LTS, zdaj pa sem ugotovil, da se ne sliši nobenega zvoka - ne sistemskega, ne mp3-jev, ne youtube... Do sedaj nisem imel nobenih težav z zvokom pri tej različi Ubunta na starem računalniku. Ne vem kaj storiti. Zvočnika sta samo 2 in delata.

Pod Sound preferences imam 2 napravi:

Internal Audio
1 Input/1 Output
Analog Stereo Duplex

Redwood HDMI Audio [Radeon HD 5600 Series]
1 Output
Digital Stereo (HDMI) Output

Za prvo napravo sem poskusil vse nastavitve razen za surraund - kar nimam in resetiral PC
Drugo napravo pa sem poskusil tudi izklopiti.

Zvočna - ne vem katera, verjetno kakšen Realtek - pa je na matični plošči Gigabyte
GA-H55M-D2H.

Ali ima kdo kakšno idejo kaj lahko storim, da bi mi delal zvok?

lp in hvala za odgovore.

Komentarji

  • Maš sploh vloplen zvok ?
    Desno zgoraj klikni na zvočnik in nato zvočne nastavitve, ker je včasih pri novi namestitvi privzeto izklopljen zvok oz. tiho.
  • madmax33 Član
    uredil/-a 26. May, 2011
    sese12 je dejal/-a:
    Maš sploh vloplen zvok ?
    Desno zgoraj klikni na zvočnik in nato zvočne nastavitve, ker je včasih pri novi namestitvi privzeto izklopljen zvok oz. tiho.
    Sem 2x pogledal. Nikjer nimam izklopljenega zvoka --> mute.
  • no uporabnik umrak11 je tudi mel podobne težave v 11.04.. rešitev je da izklopiš zvočno kartico ter pustiš tisto onboard
    http://www.shrani.si/f/2u/jn/3GruObDo/zaslonskaslika.png

    Slika je copyright umrak11 :D
  • Žal zgoraj opisana rešitev ni delovala...


    .....Končno mi je uspelo nastaviti zvok, da se ga sliši :)

    v /etc/modprobe.d/alsa-base.conf sem dodal tole vrstico:

    options snd-hda-intel model=generic

    Sicer ne vem ali je to dobra rešitev ali ne (mislim za komponente - zvočno kartico), ampak zvok normalno deluje vsepovsod...

    p.s. zdaj delujejo tudi alsamixer in Gnome Alsa Mixer - pa tega zdaj itak ne rabim...
  • vsaka delujoča rešitev je dobra rešitev...in ja to z ATI HD sound karticami je znan problem - tudi sam sem ga mel - ampak sploh pomislil nisem na to :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.