ubuntu 10.10 sami problemi

Pravijo da nej bi linux bil zelo stabilen ... ampak pri meni temu ni tako. Zadeva je takšna, da imam probleme pri zagonu, od tam naprej kjer mi preveri diske, slave master itd.. Sistem rabi cca. minuto da se zazene. Problem imam tudi pri uporabi programov... npr. vuze in transmission mi zastekata.

Imel sem tudi problem pri brskalnikih (verjetno nekaj z graficno ali z flash playerem) ... ko sem predvajal video npr. na youtube.... mi je vcasih video ostal in ko sem brskalnik na novo odprl. mi je kazilo crke in slike... verjetno ni bil problem v brskalniku, ker sem preizkusil 2 razlicna brskalnika.
Ali je mozno da gre disk proti konc, da se sistem tako dolgo zaganja. Glede vuze pa transmission .... ne vem kaj bi lahko bilo narobe, ker mi to dela tudi po tem od kar sem si na novo nalozil sistem. Zanima me tudi kako nej nekatere .exe programe zazenem ... ker mi wine noce zagnat vseh in pri nekaterih javlja napako.

Podobne teme nisem nasel ... zato sem odprl kar novo.
Po vsej sili hocem ostat na linuxih ... ampak mi tole tolk zivce zre ... da ne vem kako bo naprej :S

LP

Komentarji

  • sese12 Član
    uredil/-a 4. June, 2011
    Za zagon .exe desni klik in greš na Lasnosti/Dovoljenja in Dovoli izvajanje datoteke kot programa.

    Za ostale težave možno, da je kriva grafična, če imaš Geforce. Podobne probleme z 10.10 in 11.04 imam tudi jaz, 10.04 pa dela BP. Predlagam ti, da probaš Ubuntu 10.04.
  • meni je bilo podobno pa se je vse poštimalo po nekaj posodobitvah ,kar se tiče flash playerja sem začel uporabljat brskalnik google chrome in težave več ni, pa še hitro dela, za torente je pa krasen program DELUGE
    Wine sem pa inštaliral z Ubuntu tweak - http://ubuntu-tweak.com/

    upam da ti je pomagalo
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Možno je, da je nekaj narobe z diskom. To tudi razloži zakaj imaš težavo s transmission in vuze (ker veliko šarata po disku).
    Opravi preizkus delovanja diska, zamenjaj disk (če imaš rezervnega) ali pa (če imaš vsaj 1 GB rama) zaženi Ubuntu z USB ključka in preveri, če tam stvari delujejo stabilnejše.
  • kubanc Član
    uredil/-a 5. June, 2011
    snemi programsko opremo Hitachi Fitness test, ki je brezplacna ter naj bi delovala tudi za ostale diske
    ali pa kupi programsko opremo SpinRite- Zadeva je speachless kar se tice diskov
    http://www.youtube.com/watch?v=Oin5dKxFST4

    se pa Strinjam z Andrejz. pri torrentih se stalno uporablja read/write, kar je zelo mucno za diske.
    sam sem imel problem z izmucenim diskov, in zamenjava diska je bila edina pravilna odlocitev
  • odlocil sem se, da nalozim 10.04 ... me nic ne kosta. Zgleda da imama z sese12 podobne probleme, ker 11.04 mi tudi ni delal.
    Treba bo nekaj dni pocakat, da vidim kako bo z 10.04 potem vam pa javim ... zaenkrat se vse deluje tako kot je treba.
    Hvala vsem za pomoč
  • sese12 Član
    uredil/-a 6. June, 2011
    Mogoče lahko zaupaš, kakšen PC imaš ?

    Moj je prenosnik Acer Aspire 5920.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Del težav bi lahko bil povezan z grafiko (brskalniki in čudne črke), samo tole z Vuze in Transmission bi moral biti skoraj 100%, zato za vsak slučaj preveri njegovo zdravje.
  • sese12 je dejal/-a:
    Mogoče lahko zaupaš, kakšen PC imaš ?

    Moj je prenosnik Acer Aspire 5920.

    core 2 duo E6750 2.66GHz
    geforce 8800gt
    4 giga rama (ceprav ne vem zakaj mi v sistemu pise 3,1GiB)
    matična pa ASRock

    vglavnem zdaj sm si nalozil 10.04 64 biten ubuntu.... pa bomo vidli kako bo :)
  • 64 bit rado nagaja
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.