[rešeno] terminalski ukazi...

1.za spremembo lastnika, skupine določene mape in VSEH datotek v njej?
2.obstaja za to enostaven način preko grafičnega umesnika?

...sem prenesel nekaj podatkov med dvema uporabniškima računoma, pa so pooblastila ostala...in je ZELO zamudno, da vsakega posebej odpiram z 'lastnosti' in potem grem v 'dovoljenja' in tam urejam...

Seveda če obstaja enostaven način za to opravilo BREZ uporabe termina, me ZELO zanima...!

Komentarji

  • Klikneš na mapo v kateri so podatki, lastnosti in tam lahko spremeniš lastnika in skupino. Lahko pa seveda izvedeš chown z (mislim da) -R (rekurzivnim) parametrom.
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Klikneš na mapo v kateri so podatki, lastnosti in tam lahko spremeniš lastnika in skupino. Lahko pa seveda izvedeš chown z (mislim da) -R (rekurzivnim) parametrom.
    Ja, kliknem na mapo in... ampak nekako mi NE ponudi možnosti nastavljanja vseh parametrov, kot si želim-npr branje in pisanje nastavim, pa me zignorira. Spremembe lastnika pa mi niti ne ponudi...razen če izbiram VSAKO datoteko posamično(kot sem že omenil, je to ZELO zamudno!)
  • Morda potrebuješ dodatek apt://nautilus-actions.
    Jaz sem si naprimer določil ukaz "posvoji" in ga priredil ukazu chown s parametri -R mojeime:mojagrupa %d.

    Potem samo še izberem želene mape, desno kliknem in dam posvoji.
  • zdravo mami;)))))))))
    ...ja, bom poizkusil...
  • Živjo,

    meni se pojavlja podoben problem - namreč nikakor mi ne uspe spremenit dovoljenj za mapo v svoji domači mapi. V možnostih označim možnost Allow executing file as program, mi označi, ampak ,ko hočem apllajat, se vrne v prvo stanje.

    poskusila sem s tem dodatkom (zgoraj) pa tudi ne deluje. Kakšna ideja?
  • TOrej kaj želiš ti storiti? Katera dovoljenja želiš ter ali želiš spremenit dovoljenja celotni domači mapi?
  • Želi dati execute bit na nek installer oz. program.

    Verjetno nisi prijavljena z uporabniškim imenom, ki bi mu bilo dovoljeno spreminati to nastavitev.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Najhitreje to opraviš v terminalu

    napiši "sudo chmod +x ime_datoteke", kjer ime_datoteke spremeniš z imenom datoteke, ki bi jo rada označila za izvedljivo.
    Nato vpiši svoje geslo in pritisni enter.

    To je vse. Preden izvedeš ta ukaz se moraš prepričati, da se nahajaš v mapi, kjer je ta datoteka.
  • sesame Član
    uredil/-a 30. April, 2012
    Hja, kaj pa ce imam celo plejado map in podmap in datotek, ki so od uporabnika1001, jaz pa bi jih kot root rad ponudil v uporabo vsem, ki se prijavijo..?Reciva kar eno celo particijo diska..nebi jih sel eno pa po eno oznacevat... :)
  • za to obstaja rekurzija :)
  • Dodaj jih v pravo skupino ...
  • mi je ratal..hvala:)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.