[11.04-64bit] ATI - Grafični artefakti

kot je razvidno s spodnje slike, se mi pojavljajo grafični artefakti.
Imam naložen ubuntu 11.04 (reinstall ni pomagal) in vključene uradne Ati driverje (11.6).

image

Te artefakti so se pojavili takoj, ko sem naložil te driverje (tudi ob updejtu na novejšo verzijo so ostali).

je kdo že imel podobne probleme? pojavljajo se samo v orodnih vrsticah, na samem namizju/v videu pa ne.

nočem uporabljati open driverjev, ker je zaradi njih grafična preglasna.

računalnik:
q6600
4gb rama
radeon 3850

64bitni ubuntu 11.04

hvala

Komentarji

  • Lahko prilepiš kaj izpiše ukaz:

    glxinfo | grep direct


    ?
  • lmorgh Član
    uredil/-a 21. June, 2011
    direct rendering: Yes
    GL_EXT_copy_buffer, GL_EXT_copy_texture, GL_EXT_direct_state_access,


    očitno je to težava Unitya, ker pod classic ni težav...lahko prestavite v pravo izbo?

    hvala
  • Izgleda, da je gonilnik pravilno nameščen. Si preizkusil kako igro, ki potrebuje 3D pospeševanje? OpenArena, Nexuiz itd?
  • lmorgh Član
    uredil/-a 22. June, 2011
    deluje brez grafičnih anomalij...

    mogoče bi izbris in ponovni install unity-a kaj spremenil...
    ker sem čisti začetnik, bi prosil, če mi kdo na hitro napiše, kako se to naredi...

    -----

    reinstal ne pomaga
  • Ni problem s strojno opremo -> https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/unity/+bug/766839

    premikam pod software
  • lahko na te strani, ki si jo podal, pričakujem s časom tudi rešitev, al se tu samo buge reporta?
  • Včasih je tudi podana rešitev oz. t.i. workaround ampak glede na to da je že kar nekaj časa od zadnjega komentarja nekak dvomim da posvečajo kaj preveč časa temu bugu :)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @lmorgh: zdi se, da je to kombinacija gonilnikov in unitya.
    Se pravi, ko se bo eden od njiju (ali pa morda oba) popravil, bo težava odpravljena.

    Pred kratkim je izšel nov unity, ki ima popravljenih kar nekaj hroščev, vendar niso uspeli narediti zelo doslednega preizkušanja (traja preveč časa), zato ga priporočajo samo tistim, ki imajo težave. Tvoj hrošč v tej posodobitvi ni bil odpravljen, se pa ga bodo morda lotili zdaj.
    Skratka upaj na najboljše.
  • upam :)

    hvala za odgovore.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.