[rešeno] Nedelovanje internetne povezave, Ubuntu 10.04, x64

Pozdravljeni,

Težave imam pri vzpostavljanju internetne povezave.
Ravnokar sem na novo namestil Ubuntu 10.04, x64. Namestitev je potekala brez problemov, edino na koncu namestitve ko klikneš na "Shut down" je PC zmrznil zato sem naredil reset PC-ja. Ob vnovičnem zagonu se Ubuntu normalno zažene.
Težave nastanejo pri dostopu do interneta. Mozilla mi vedno javlja da "strežnika ni mogoče najti". Računalnik je preko switcha vezan direkno na modem.
Poiskusil sem z vzpostavitvijo PPPoE seje na modemu, vendar brez uspeha. Seja je vzpostavljena, internetne povezave na PC-ju ni (drugi PC (windows), pa normalno dostopa do interneta preko istega switcha).
PPPoE sejo sem vzpostavil tudi v Ubuntu po sledečih navodilih: http://www.ubuntu.si/dokuwiki/doku.php?id=adsl_nastavitve
Grafični postopek ni bil uspešen, preko terminala pa mi pod zaznanimi ethernet napravami izpiše samo pan0 in ne eth.

Sam sumim na nepravilno delovanje mrežne kartice - ni pravlinih driverjev, ali pa jih sploh ni. Na istem PC mi internetna povezava v Windows 7 preko kabla deluje brez problema. Ko sem v W7 mi tudi LAN lučka, kjer je prikloplen PC normalno gori, ko sev v Ubuntu pa je ta ugasnjena. Lokalno preko Ubuntuja tudi do samega modema nimam dostopa.

Ubuntu uporabljam na prenosnem računalniku Toshiba Satellite.

Prosim za predloge za rešitev problema.

Hvala in lep pozdrav,

Vaseer

P.S.: Funkcijo "iskanje" sem uporabil in našel nekaj podobnih tem, vendar pa ne tudi rešitve za mojo težavo.

Komentarji

  • nafisa Pisec novic
    uredil/-a 29. July, 2011
    Pri meni je pri tem bil kriv kabel ... ko sem imela tako težavo ... si poskupil s kakim drugim UTP kablom?
  • Vaseer Član
    uredil/-a 29. July, 2011
    Posodobiti še nism poskusil. Posodabljanje v Ubuntu mi ne dela, bom prenesel novejšo verzijo in poskusil.

    UTP-ja še nisem menjal, ker mi na istem PC z istim kablom v W7 dela normalno.
  • nafisa Pisec novic
    Ja no ... meni je eno uro prej na XPjih ok delal ... sem pa ubuntu 10.04 dala gor ... pa ni šlo ...
    Sem šla h kolegu pa je tam delalo normalno ... zato sem potem menjala kabel ... in je bilo vse ok :)
  • Menjana 2 UTP-ja + menjan izhod na switchu. Brez uspeha. Switch ne zazna povezave, modem lokalno ni dosegljiv, dostopa do interneta ni.

    Še kakšni predlogi? Ali preprosto nadgradim?

    Banalno vprašanje: mora biti PC med inštalacijo Ubuntuja priklopljen na lokalno mrežo? Predveidevam da ne, pa vedar vprašam :D
  • nafisa Pisec novic
    uredil/-a 29. July, 2011
    Vaseer je dejal/-a:
    Banalno vprašanje: mora biti PC med inštalacijo Ubuntuja priklopljen na lokalno mrežo? Predveidevam da ne, pa vedar vprašam :D
    Kolikor vem, ne ... jaz nikoli nisem imela ...
  • dej za foro probaj zalaufat 'sudo pppoeconf' v terminalu (če še nisi)
    ter slediš navodilom... premikaš se z puščicami ter potrdiš z Enter po programu..

    sam namreč mam slabe izkušnje s temi grafičnimi programi za povezavo na internet..in mi niso delale medtem ko je pppoeconf lepo ustvaril ter se nato povezal
  • Vaseer Član
    uredil/-a 29. July, 2011
    Nadgradnja na 11.04 x64 ni bila uspešna. Med samim boot-om CD-ja se mi PC ustavi pri Ubuntu simbolu in petimi oranžnimi pikami pod njim.
    Sem tudi na novo zapekel sliko CD-ja in je isto.
    Predhodno sem želel namestiti 11.04 verzijo vendar se mi je ob novi inštalaciji zgodila ista napaka, ravno zato sem potem namestil 10.04, ki pa je normalno delovala. Vse verzije so x64.

    Bom poskusil še z 10.10

    @CrazyLemon:
    s "sudo pppoeconf" sem že preizkusil, pa mi ne najde eth0 povezave, samo pan0 (bluetooth).

    Edit:
    Nadgrajeno na 10.10 in trenutno normalno deluje internet in tudi prenaša posodobitve.

    Hvala za vso pomoč.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.