noče zagnati ubuntuja

pozdravljeni

Imam problem z namestitvijo ubuntja. Inštaleral sem ubuntu 10.10, vendar se ta noče zagnati. In sicer vse skupaj se ustavi tam kjer naj bi če imam pod first boot device CD moral zagnati cd, vendar sem zadevo spremenil da mi boota iz hdd a vse skupaj obtiči tam. sicer pa je bil problem tudi pri sami namestitvi, namreč ni mi hotelo nasneti neke zadeve....(zagonski namestitvenik oz nekaj takšnega , se žau ne spomnim točno kaj je pisalo.)
Če ima kdo kakšno idejo kako bi zadevo rešil bi bil zelo hvaležen za informacije

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Najbrž govoriš o zagonskem nalagalniku. To je program, ki se namesti na začetek trdega diska in računalniku pove kje so operacijski sistemi in kako naj jih zažene.

    Ker zagonskega nalagalnika nimaš, tudi sistemov ne moreš zaganjati. Predlagam, da poskušaš z "Live CD" zagonski nalagalnik popraviti in poskusiš znova.


    Poglej si točko 1 tukaj - https://help.ubuntu.com/community/RecoveringUbuntuAfterInstallingWindows
  • Pozdrav, po dolgem času sem se odločil da grem nazaj na Ubuntu. Pa imam problem, sedaj sem najprej naložil tisto verzijo da lahko izbiraš OS. Ko izberem Ubuntu, se ta zažene, smešno pa je to da se ugasne osvetlitev zaslona. Vidi se zelo malo, toliko da opazim tisti Ubuntu znak potem se pa vidi le še en okvir. Kaj bi bilo narobe, saj sem na tem prenosniku že normalno uporabljal Ubuntu.
  • Odpri novo temo..ker je očitno da nimaš težav z zagonom ampak z osvetlitvijo.
  • Pred časom (ne spomnim se točno katera verzija Ubuntuja je bla) je bil en bug povezan z izbiro keyboarda pri namestitvi. Problem si rešil tako, da si med namestitvijo pustil default keyboard (angleški) in je namestitev šla čez brez problemov.
    montek je dejal/-a:
    pozdravljeni

    Imam problem z namestitvijo ubuntja. Inštaleral sem ubuntu 10.10, vendar se ta noče zagnati. In sicer vse skupaj se ustavi tam kjer naj bi če imam pod first boot device CD moral zagnati cd, vendar sem zadevo spremenil da mi boota iz hdd a vse skupaj obtiči tam. sicer pa je bil problem tudi pri sami namestitvi, namreč ni mi hotelo nasneti neke zadeve....(zagonski namestitvenik oz nekaj takšnega , se žau ne spomnim točno kaj je pisalo.)
    Če ima kdo kakšno idejo kako bi zadevo rešil bi bil zelo hvaležen za informacije
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.