[rešeno] Kako namestim firefox 5?

Yo :D
Leta 2009 sem prvič preizkusil Linux in naletel na kup težav in potem po kakšnem mesecu obupal. Sedaj bi ga pa spet naložil na en star računalnik.
In sedaj sem naletel na prvo oviro.
Po uspešni inštalaciji Ubuntu 10.04 LTS sem želel naložiti Firefox 5. Tisto Trojko ki je že bila gor sem zbrisal. Potem sem pa šel na Mozzilino stran in downloadal Firefox 5 verzijo za Linux.
Sedaj pa nimam pojma kako naprej. Paket sem extractal potem pa tema :O
Na internetu sem našel ene par navodil, vendar so vsa navodila med sabo drugačna in nekako zakomplicirana. Zmeraj se moram ukvarjati z neko kodo o kateri nimam pojma. V "Programskem središču Ubuntu" so pa samo neki brezvezni linux brskalniki, jaz pa hočem Firefox 5 ali Opero.

A se v Linuxu res ne da naložiti programa samo z nekakšnim klikom "zaženi"? Nočem doktorirati iz Linuxa samo zaradi namestitve brskalnika:(

Komentarji

  • Ni potrebno "doktorirat iz Linuxa" je pa fajn če mal razumeš kako stvari delujejo...torej obstajajo PPA.. to so recimo jim skladišča..
    in če mozilla ima svoje skladišče (kar ima) kjer je med drugim tudi podpora za 10.04 (kar je)... pol lahko namestiš firefox 5 tako da najprej dodaš firefox PPA..

    Kako to narest...več načinov..eden mogoče lažjih je program Ubuntu tweak kjer najdeš Firefox PPA ter gor klikneš :)..

    drug način je pravtako preprost ampak vključuje terminal.. odpraviš se na uradni Firefox PPA ->
    https://launchpad.net/~mozillateam/+archive/firefox-stable pogledaš odebeljen "link" (v najinem primeru je to ppa:mozillateam/firefox-stable ) in preprosto vpišeš v terminal

    sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/firefox-stable
    vpišeš geslo..počakaš da opravi svoje..nato pa moraš posodobit bazo podatkov ter upgrejdat firefox..to pa narediš z

    sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

    seveda pa to vse lahko narediš z uporabo grafičnih orodij...ampak v tem primeru traja malce več časa..
    pa tudi sama stran https://launchpad.net/~mozillateam/+archive/firefox-stable če klikneš na "(Read about installing)"
    ti napiše postopek za terminal in ne grafično orodje :)
  • Hvala!

    Mi je uspelo, ampak sedaj imam problem z multifunkcijsko napravo .
    HP Photosmart B010a
    Ne rata mi dobiti tapravih gonilnikov.
    Tiskanje sem nekako usposobil tako, da sem naložil gonilnike od enega drugega tiskalnika, ampak skeniranje še vedno ne dela.
    image
    Tukaj mi napiše da so gonilniki na voljo, ampak potem na seznamu ni nič. :mad:
    Tukaj mi pa mojega modela tiskalnika sploh ne pokaže.
    image
    PPD pa ne najdem. Ne na CDju ki sem ga dobil zraven in ne na internetu.

    Bi mogoče moral post objavit v drugo temo?
  • Multifunkcijska naprava ne spada pod "Kako namestim firefox 5?" :)
    Odpri novo temo
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.