[rešeno] 32 ali 64 bitna namestitev?

Živjo,

zanima me če lahko namestim Ubuntu 11.04 Desktop (64 bitna različica) na moj notebook.
Moj procesor: AMD Athlon(tm) X2 Dual-Core QL-60 1.90GHz RAM:3,00 GB
Pa če bi bil kdo tako dober, da malo pojasni razliko med 32 in 64-bit. Kdaj, zakaj?
Hvala vsem za odgovore in pomoč.

Lep pozdrav.

Komentarji

  • Po pravici povedano sem imel do sedaj s 64-bitnimi namestitvami same težave: gonilniki. Glede na to da imaš le 3 GB RAM, izberi 32-bitno.
  • Vsekakor 32bitno. Čeprav ti tudi 32bitni Ubuntu prepozna večjo količino rama kot 4GB .... Tako, da sploh ni vprašanje 32 ali 64, za desktop vsekakor če že ne obvezno 32bitno.
  • Super, hvala obema.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Glavna razlika je prepoznava več kot 4 GB rama, če imaš 64 bit in naj bi deloval malenkostno hitreje, vendar programi še niso ne vem koliko optimizirani, tako da je to mogoče odstotek (se ne pozna).

    Glavna težava 64 bitnih sistemov je bil Flash. Zdaj, ko 64 bitna različica obstaja naj ne bi bilo več težav. Kljub temu je varnejše namestiti 32 bitni sistem.
  • pazko Član
    uredil/-a 19. August, 2011
    andrejZ je dejal/-a:
    Glavna razlika je prepoznava več kot 4 GB rama, če imaš 64 bit in naj bi deloval malenkostno hitreje, vendar programi še niso ne vem koliko optimizirani, tako da je to mogoče odstotek (se ne pozna).

    Glavna težava 64 bitnih sistemov je bil Flash. Zdaj, ko 64 bitna različica obstaja naj ne bi bilo več težav. Kljub temu je varnejše namestiti 32 bitni sistem.

    Uspešno sem namestil Ubuntu 11.04 na USB hard drive. težava pa je naslednja: ne morem zagnati z USB zunanjega diska. Će v biosu ASUS-a namestim prioriteto kot prvi boot disk USB disk ali zaženem z USB hard drive-ja ( enkrat mi USB hard disk prepozna drugič spet ne !!!) , nastane črn ekran z utripajočo črtico in nič več: Pri namestitvi Ubuntu sem moj zunanji USB disk navedel kot boot loader. V čem je problem: Ali je moč na ASUS laptopih sploh zagnati linuxe/Ubuntu ????!!!n Ko sem inštaliru Lubuntu na v sklpou IBM-a na zunanji disk je šlo popolnoma brez težav. Zdajšnja različica ubuntu-ja je 64 bitna. Imam 64 bitni procesor in 4 Gb RAM-a. Vnaprej hvala! Lp!
    Vnaprej hvala in lp!

    ---
    imaš svojo temo!Tokrat le opozorilo - drugič brišem post brez opozorila
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.