Kubuntu - povezava na brezžični internet

Mene zanima kako odpreti internet povezavo v kubuntu: v ubuntu in xubuntu je to zelo enostavno, tukaj se pa zahteva neko dodajanje, neki vnosi SSID, skratka sploh ne zazna mojga in ostalih bližnjih omrežij. Vnaprej hvala in lp: Imam brežžično povezavo preko rutarja.

Komentarji

  • Pritisneš Scan, izbereš omrežje, nato vrsto zaščite in vpišeš geslo. Če ti med scanom ne prepozna omrežij, potem nimaš vklopljene mrežne kartice ali pa ni nameščen pravi gonilnik.
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Pritisneš Scan, izbereš omrežje, nato vrsto zaščite in vpišeš geslo. Če ti med scanom ne prepozna omrežij, potem nimaš vklopljene mrežne kartice ali pa ni nameščen pravi gonilnik.
    Ko pritisnem scan pokaže samo neke valove, drugače moram pa omrežje sam iskat. Scan opcija se pojavi samo ko dodam omrežje. Ko sem dodal omrežje , se je pojavilo KDE.. ki je zahtevalo vstopno geslo mojga omrežja, moje geslo je bilo pravo kar je potrdil tudi KDE.... No povezava prek rekonga ni mogoča, ni moč dobiti niti software updejtov...sistem monitor kaže dejavnost omrežja v 0%, tudi kadar skušam iti na google prek rekonga.. Da nimamvklopljene mrežne kartice?? Vse teče gladko v Ubuntu/xubuntu in windows.
    Ta kubuntu sem namestu v sklopu windowsa (wubi), ker je najvarnejše. Moti me namreč da linux vsili svoj grub vsem operacijskim sistemom. Ko sem inštaliru Ubuntu poleg windows, inštalacija ni uspela. Formatiral sem ubuntu particijo in nato več nisem mogel niti v windowse, ker niti NFTS particije na disku in zagona windows 7 raćunalnik ni več prepoznal. Potem sem skušal namestiti opensuse vendar mi ni ponudil niti kam namestiti opensuse, poleg windowse ali čezenj. Zato sem prekinil inštalicojo z izklopom računalnika. No začetno inštaliranje je ustvarilo tri zelo majhne particije, tako da niti Ubuntu več nisem mogel inštalirat. Ker Gparted ne zna združevat particij ( v nasprotju z zelo učinkovitim EASEUSE za windowse), sem stvar uredil tako da sem zagnal preko tovarniškega backupa windowsov, sama sreča da sem lahko prek Ubuntu DVD-ja premaknil datoteke na zunanji disk in rešil pomebne dokumente. :P
    Občutek imam da je linux (Ubuntu) še vedno varnostno za windowsi, prav tako grafično:
    Ko sem probal zagnati NHL 09 v Ubuntu, mi je popačil grafiko in ikone, ki so postale večje, zato sem moral izklopiti računalnik. Kljub temu da sem imel inštaliran wine in tudi Q4 wine. Še pred tem pa sem pososdobil grafični driver, ki ga je zaznal sam Ubuntu.
    Pri Ubuntu 11. 04 me moti namizje Unity, na IBM-u ga nisem imel ker je bil prezahteven za prejšnji računalnik.
    Prav tako me moti, da ni moč dobiti Mozille v slovenščini (Ubuntu).
    Slišal sem namreč da v Ubuntu mnogi igrajo najzahtevnejše grafične igre in odpirajo aplikacije.
    Na žalost moram povedati, da Ubuntu še vedno vzame preveč časa za urejanje delovanja sistema, v primerjavi z njim je windows zelo preprost.
    Zaenkrat imam linux debian distribucije inštalirane le v sklopu windows 7, saj je tako najvarnejše:rolleyes:
    Gruntanje in reševanje tovrstnih težav pa mi gre včasih zelo na živce , saj (trenutno) nimam časa.
    vnaprej hvala za odgovor in razumevanje. Lp!
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Wow si pa cel esej napisal ;)

    Glede na to, da imaš cel kup težav, ti priporočam, da nas v soboto obiščeš na prevajalskem maratonu in bo BigWhale (pa morda še kdo drug), ki se bo soboto specializiral za uporabniško podporo, pogledal prenosnik in ti pomagal.

    Bom dal samo kratek komentar na nekaj trditev:

    Občutek imam da je linux (Ubuntu) še vedno varnostno za windowsi, prav tako grafično :

    Se ne strinjam s to trditvijo. Mašin z Ubuntujem in spywareom, virusi, itd. še nisem videl, Windows pa že kar nekaj. Na družinskem računalniku so bile pod win xp težave z virusi (mlajša sestra, flash igrice ...), aprila 2010 sem namestil 10.04 LTS. Po skoraj letu in pol ni nobenih težav (je pa na namizju nekaj sumljivih datotek, ki se niso izvedle).

    Grafično gledano ima Ubuntu 3D efekte nekaj let dlje kot Windows. Če pa govoriš o igricah, je res da Ubuntu nima iger velikih podjetij ali EA sports in podobno. Wine lahko v nekaterih primerih pomaga (sploh če so igre kakšno leto starejše), a se nanj ne zanašaj. Na Ubuntuju imaš na voljo druge igre nekatere od njih so tudi grafično zelo spodobne. Če pa želiš igrati NFL 2011 in podobno rabiš Windows (al pa konzolo), ni druge.

    Prav tako me moti, da ni moč dobiti Mozille v slovenščini (Ubuntu).
    Misliš Mozillo Firefox ali bivšo Mozillo. Obe se da dobiti v slovenščini, morda zaradi neznanih vzrokov language pack ni bil samodejno nameščen.

    Na žalost moram povedati, da Ubuntu še vedno vzame preveč časa za urejanje delovanja sistema, v primerjavi z njim je windows zelo preprost. .

    Windows uporabljaš že X let, poznaš vse programe in ogromno trikov, Ubuntu pa par mesecev. Jasno, da bodo Windowsi lažji. Čez nekaj časa, ko se boš navadil na Ubuntu, ti bodo pa windowsi težji :)
  • Se strinjam, daje windows okužbeno neprimerljivo bolj tvegan (še posebno, xp), pri 7ki pa je firewall in win defender kar v redu. Prav tako so razni avasti popolnoma neučinkoviti proti spywaru. Prav tako je res da je windows neprimerno bolj požrešen glede RAM-a in procesorja. No največja težava pr ubuntu je kompliciranost procesov, pa kaki hrošči (Kubuntu nisem npr. mogel uspešno inštalirat ne na tem, ne na prejšnjem prenosniku (poleg windowsov- samostojno); pojavil se je (koloradski) hrošč na koncu inštalacije. Za mozilo sem gledal na netu, pa je za linux navojlo samo angleška verzija, ali pa še par tujih jezikov.
    Gparted mi ni uspešno povečal majhnih particij, da bi lahko takrat uspešno znova inštaliral ubuntu. Prav tako sem imel na zadnjem Ubuntu težave s simulacijskimi igrcami (npr OpenBve), pa težave z namestitvijo bližnjic na desktop (Unity).
    Sedaj bom sprobal verzijo 10.04 lts, upam da mi bo bolj všeč.
    Verjamem, da je vam izkušenim uporabnikom lažje operirarati z linux kot pa windowsi.
    Lp!
    andrejZ je dejal/-a:
    Wow si pa cel esej napisal ;)

    Glede na to, da imaš cel kup težav, ti priporočam, da nas v soboto obiščeš na prevajalskem maratonu in bo BigWhale (pa morda še kdo drug), ki se bo soboto specializiral za uporabniško podporo, pogledal prenosnik in ti pomagal.

    Bom dal samo kratek komentar na nekaj trditev:

    Občutek imam da je linux (Ubuntu) še vedno varnostno za windowsi, prav tako grafično :

    Se ne strinjam s to trditvijo. Mašin z Ubuntujem in spywareom, virusi, itd. še nisem videl, Windows pa že kar nekaj. Na družinskem računalniku so bile pod win xp težave z virusi (mlajša sestra, flash igrice ...), aprila 2010 sem namestil 10.04 LTS. Po skoraj letu in pol ni nobenih težav (je pa na namizju nekaj sumljivih datotek, ki se niso izvedle).

    Grafično gledano ima Ubuntu 3D efekte nekaj let dlje kot Windows. Če pa govoriš o igricah, je res da Ubuntu nima iger velikih podjetij ali EA sports in podobno. Wine lahko v nekaterih primerih pomaga (sploh če so igre kakšno leto starejše), a se nanj ne zanašaj. Na Ubuntuju imaš na voljo druge igre nekatere od njih so tudi grafično zelo spodobne. Če pa želiš igrati NFL 2011 in podobno rabiš Windows (al pa konzolo), ni druge.

    Prav tako me moti, da ni moč dobiti Mozille v slovenščini (Ubuntu).
    Misliš Mozillo Firefox ali bivšo Mozillo. Obe se da dobiti v slovenščini, morda zaradi neznanih vzrokov language pack ni bil samodejno nameščen.

    Na žalost moram povedati, da Ubuntu še vedno vzame preveč časa za urejanje delovanja sistema, v primerjavi z njim je windows zelo preprost. .

    Windows uporabljaš že X let, poznaš vse programe in ogromno trikov, Ubuntu pa par mesecev. Jasno, da bodo Windowsi lažji. Čez nekaj časa, ko se boš navadil na Ubuntu, ti bodo pa windowsi težji :)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Glede hroščev ne vem dovolj, da bi ti lahko pomagal.
    Unity je v 11.04 bil prvič notri in zato dokaj omejen. Lahko pa povem, da v 11.10 datoteko skopiraš v "Raziskovalcu" v mapo Namizje in se na namizju tudi pojavi.

    Če bi poleg po internetu pogledal tudi po temu forumu, bi našel rešitev za jezikovni paket.

    Za 6.0 dobiš jezikovni paket na http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/6.0/linux-i686/xpi/sl.xpi
  • Namestil 10.04, Mozilla firefox v slovenščini. vendar spet težave. Ne morem namestiti adobe flash playerja, v programskem središču ga ni; na netu ga je možn dobit kot YUm, apt in tar teh datotek pa ne morem odpret s programskim središčem.
    Ali je moč namizje unity prilagoditi oziroma zamenjati za staro kjer so pulti; to jedosti bolj priročno uporabno. Vnaprej hvala, in lp!
    andrejZ je dejal/-a:
    Glede hroščev ne vem dovolj, da bi ti lahko pomagal.
    Unity je v 11.04 bil prvič notri in zato dokaj omejen. Lahko pa povem, da v 11.10 datoteko skopiraš v "Raziskovalcu" v mapo Namizje in se na namizju tudi pojavi.

    Če bi poleg po internetu pogledal tudi po temu forumu, bi našel rešitev za jezikovni paket.

    Za 6.0 dobiš jezikovni paket na http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/6.0/linux-i686/xpi/sl.xpi
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    V 10.04 unity NI.
    Če si namestil 11.04 lahko ob prijavi izbereš sejo gnome2, v 11.10 pa bo v Ubuntuju stari GNOME popolnoma izginil.
    V 11.04 bi moral flash zagotovo biti v programskem središču za 10.04 sem pa 90% prepričan, da je notri. Preveri, da imaš omogočen "partner repository" in še 1x preveri.

    Lp
  • Seveda sem mislil za 11.04 (unity). Pulti so enkratni tudi za sistem monitor, saj v obliki ,,EKG-ja˝natančno vidiš delež delovanja spomina, procesorja, neta.Lp!
    andrejZ je dejal/-a:
    V 10.04 unity NI.
    Če si namestil 11.04 lahko ob prijavi izbereš sejo gnome2, v 11.10 pa bo v Ubuntuju stari GNOME popolnoma izginil.
    V 11.04 bi moral flash zagotovo biti v programskem središču za 10.04 sem pa 90% prepričan, da je notri. Preveri, da imaš omogočen "partner repository" in še 1x preveri.

    Lp
  • Našel Adobe flash player, bil je predstavljen pod malce drugačnim imenom in bolj spodaj vrsti. Hvala, lp!
    pazko je dejal/-a:
    Seveda sem mislil za 11.04 (unity). Pulti so enkratni tudi za sistem monitor, saj v obliki ,,EKG-ja˝natančno vidiš delež delovanja spomina, procesorja, neta.Lp!

    [quote=andrejZ]V 10.04 unity NI.
    Če si namestil 11.04 lahko ob prijavi izbereš sejo gnome2, v 11.10 pa bo v Ubuntuju stari GNOME popolnoma izginil.
    V 11.04 bi moral flash zagotovo biti v programskem središču za 10.04 sem pa 90% prepričan, da je notri. Preveri, da imaš omogočen "partner repository" in še 1x preveri.

    Lp
    [/quote]
  • Inštaliral ubuntu 11.04. Vendar zelo počasen internet (10 krat počasnejši kot v windowsu) pa firefox je spet v angleščini, kljub temu da sem še enkrat preverjal jezikovno podporo. Lp!

    pazko je dejal/-a:
    Našel Adobe flash player, bil je predstavljen pod malce drugačnim imenom in bolj spodaj vrsti. Hvala, lp!

    [quote=pazko]Seveda sem mislil za 11.04 (unity). Pulti so enkratni tudi za sistem monitor, saj v obliki ,,EKG-ja˝natančno vidiš delež delovanja spomina, procesorja, neta.Lp!

    [quote=andrejZ]V 10.04 unity NI.
    Če si namestil 11.04 lahko ob prijavi izbereš sejo gnome2, v 11.10 pa bo v Ubuntuju stari GNOME popolnoma izginil.
    V 11.04 bi moral flash zagotovo biti v programskem središču za 10.04 sem pa 90% prepričan, da je notri. Preveri, da imaš omogočen "partner repository" in še 1x preveri.

    Lp
    [/quote][/quote]
  • inštaliraj firefox-locale-sl
  • Namestil sem chromium, vendar internet še zmeraj počasen, istočasno pa v windowsu dela normalno. Lp in vnaprej hvala za odgovor!
    CrazyLemon je dejal/-a:
    inštaliraj firefox-locale-sl
  • Jaz sem govoril za firefox v slovenščini..to ti čisto nič ne bo pomagalo pri hitrosti interneta
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Internet je počasnejši samo pri brskanju ali tudi pri vleki torrentov?
  • Internet je bil počasen tako v brskalnikih kot tudi preko programskega središća. No zadevo sem rešil tako, da sem onesposobil brezžično povezavo, za slabo minuto odklopil rutar, ter ga ponovno vklopil in se povezal. Zdaj dela kot mora, ko je prenos, je ta cca 120 KB/s. (1 Mbps) Hvala vnaprej!
    Sem pa razočaran nad nekaterimi igrcami npr. atanks. ( obdobje commodora!) Ali obstajajo tudi dobre grafične igrce, ki jih moč dobiti v programskem središču- Hvala vnaprej, lp
  • 300 sem jih že pregledal in ocenil, naslednjih 300 pride kmalu :cool:

    http://andrej.mernik.eu/igre/igre_v_ubuntu_repozitorijih/

    Na tej povezavi imaš tudi posnetke zaslona in seveda kategorije kam katera igra spada.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Iger s hudo grafiko na Linuxu ni prav veliko, niso pa zato nič manj zabavne.
  • Će nardim kopijo sistema, ki ga imam nameščenega v windowsu (preko wubi) ali bo uporabljena tudi, ko bom ta backup namestu samostojno. Ali je ubuntu znotraj windowsa dovzetnejši za okužbe? vh in lp!
    andrejZ je dejal/-a:
    Iger s hudo grafiko na Linuxu ni prav veliko, niso pa zato nič manj zabavne.
  • Ta tema je za povezavo na brezžični internet...če so kake druge težave oz. bi radi debatirali o grafiki v Linuxu predlagam da se odpre nova tema.


    Lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.