[rešeno] več firefox-ov na enem sistemu

Oj! Imam ubuntu 10.04 z nameščenim ff 6.0. Pri abanki sem si uredil abanet in sedaj bi se rad preko spleta naročil še na nekaj njihovih storitev, vendar je zahtevana verzija 3.6 (namestiti je potrebno neke dodatke ki ne laufajo na novejših verzijah).
Zanima me torej kako lahko namestim starejšo verzijo, brez da bi zafural novo?

Hvala!

Komentarji

  • Ena od možnosti je, da si namestiš portable Firefox in ga poganjaš z wine. Lahko ga imaš tudi na USB ključu, kar je za uporabo banke in varnostnega vidika tudi dobro.

    http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable#legacy
  • Odsrfaš na ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/ ter izbereš različico kero želiš..nato klikneš na "sl" in tam je arhivska datoteka formata bz2 - zdownloadaš jo ter jo odpakiraš nekam na namizje in ouila..različica po želji je pripravljena na uporabo.
    Greš v tisto mapo ter klikneš firefox ikonco in to je to.
  • sese12: zadevo sem poskusil že prej, vendar mi deluje samo na delu zaslona, kasneje pa še javi da nimam nameščenega flasha (ki pa je tudi potreben na abanetu).
    crazylemon: vse štima, ampak ko zaženem zdownloadono in zipano zadevo mi odpre ff 6.0 in ne 3.6.20 kot želim.
  • problem je res če klikneš..če pa greš v terminal
    in od 'cd-jaš' do mesta kjer je tvoj firefox 3.6
    ter zaženeš firefox z ukazom

    ./firefox
    potem se pa zažene 3.6 različica :)
  • probaj z google chrome
  • neumno vprašanje, ampak kako zalaufat zadevo v terminalu? :D
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    problem je res če klikneš..če pa greš v terminal
    in od 'cd-jaš' do mesta kjer je tvoj firefox 3.6
    ter zaženeš firefox z ukazom

    ./firefox
    potem se pa zažene 3.6 različica :)
  • ne vem če sem prav razumel izraz cd-jat. ko v terminal vnesem pot do zagonske datoteke mi odpre ff 6.

    '/home/username/Desktop/firefox/firefox'
  • hmmm.. nemogoče..
    meni je odprlo ff 6.0 samo ko sm kliknu na firefox ikonco..če sm pa šel

    cd ~/Namizje/firefox/
    ./firefox
    mi je pa odprlo 3.6
  • rodney Član
    uredil/-a 30. August, 2011
    sem vnesel noter cd ~/Desktop/firefox/ in nato še ./firefox, vendar spet odpre ff 6.

    edit: deluje!

    cd ~/Desktop/firefox/
    '/home/username/Desktop/firefox/firefox' in ga odpre.

    hvala vsem za pomoč - vem da sem debil :D
  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 30. August, 2011
    nemogoče ..

    zakaj je tko..pojma nimam..edina ideja je da preimenuješ direktorij ~/.mozilla/firefox/ v ~./mozilla/firefox.bak in probaš spet zalaufat
    seveda nato ta direktorij preimenuješ nazaj v firefox..
    drugih idej zakaj ti vedno 6.0 odpre pa nimam

    edit:

    pa sej to si reku da si že prej naredu pa ni delalo ..pa ni ga treba zalaufat z /home/username/Desktop/firefox/firefox če si že not v isti mapi :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.