[11.04 - 64bit] počasen internet

preklopu sem na različico 64bit; no ena težava: prepočasen internet tako pri prenosih kot odpiranju okn (cca 3-krat počasnejši). Probu sem izkopit in vklopit rutar; ne pomaga: Prav tako sem si naložil wireless hotkey paketek za asus 52 JT; ne pomaga: V windows 7 internet lepo deluje. Ali je kriv gonilnik, kaj drugega; vnaprej hvala in lp!

Komentarji

  • a nisi o tem že pisal tukaj -> http://www.ubuntu.si/punbb/topic/5095/ ?
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    a nisi o tem že pisal tukaj -> http://www.ubuntu.si/punbb/topic/5095/ ?
    težava je bla vidt podobna; vendar mi sedaj izklop in vklop rutarja ni pomagu. Težava na kubuntu pa je bila popolnoma drugačne narave. Internet je zdaj na ub 11.04 64bit tako počasen, da ne morem izvesti test ana speedtest.net.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    A spletne strani se ti odpirajo?
    Če ne, je težava v DNS.
  • pazko Član
    uredil/-a 24. September, 2011
    andrejZ je dejal/-a:
    A spletne strani se ti odpirajo?
    Če ne, je težava v DNS.
    Spletne strani se odpirajo , vendar počasneje, še posebno mejli: Ali je kak vzrok v strojni opremi; imam intelov procesor in ne AMD ali atheon, kot je priporočeno za 64 bit?
  • gksudo gedit /etc/resolv.conf
    ko se odpre urejevalnik besedila vpiši not to

    nameserver 8.8.8.8
    nameserver 8.8.4.4
    pod vsebino ki je že notri
  • Osebno ne priporočam DNS, ki so "daleč stran", sploh pa od Google. Uporabe raje Arnesove, ki so dosti bolj zanesljivi in hitrejši zaradi bližine: 193.2.1.66 in 193.2.1.72
  • pazko Član
    uredil/-a 24. September, 2011
    CrazyLemon je dejal/-a:
    gksudo gedit /etc/resolv.conf
    ko se odpre urejevalnik besedila vpiši not to
    [quote]
    nameserver 8.8.8.8
    nameserver 8.8.4.4
    pod vsebino ki je že notri[/quote]
    Toda kako odprem urejevalnik besedila Pod meni programi ga ne najdem, V progr. središču pa je kljukica; vendar nič ne piše, kje se nahaja ::rolleyes: aha vnesel sem 193.2.1.66
    193.2.1.72; bomo videli
  • kaj pa če bi dejansko vpisal (še bolše skopiral) tisti ukaz katerega sm ti napisal v terminal ? :)
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    kaj pa če bi dejansko vpisal (še bolše skopiral) tisti ukaz katerega sm ti napisal v terminal ? :)
    sem že vnesel tudi to , nism najbolj zašteku v trenutku :D
  • pazko Član
    uredil/-a 24. September, 2011
    pazko je dejal/-a:
    [quote=CrazyLemon]kaj pa če bi dejansko vpisal (še bolše skopiral) tisti ukaz katerega sm ti napisal v terminal ? :)
    sem že vnesel tudi to , nism najbolj zašteku v trenutku :D[/quote]
    vpisal nameserver 8.8.8,8 in še drugega: napiše tole: (gedit:1923): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: No such file or directory

    (gedit:1923): Gtk-WARNING **: Attempting to store changes into `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Ni mogoče ustvariti datoteke '/root/.local/share/recently-used.xbel.E5E31V': No such file or directory

    (gedit:1923): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: No such file or directory

    (gedit:1923): Gtk-WARNING **: Attempting to store changes into `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Ni mogoče ustvariti datoteke '/root/.local/share/recently-used.xbel.AQ2D2V': No such file or directory

    (gedit:1923): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: No such file or directory

    Niti prva opcija ni pomagala:

    Hitrost omrežja je 0,28 Mbps, kar je več kot 3-krat premalo (0,99 Mbps)
  • Napiši na dolgo in široko kaj točno si vpisal ter kako si to vpisal..po tem ko to narediš pa pojdi v terminal ter vpiši tale ukaz

    cat /etc/resolv.conf
    in ga skopiraj sm
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Napiši na dolgo in široko kaj točno si vpisal ter kako si to vpisal..po tem ko to narediš pa pojdi v terminal ter vpiši tale ukaz

    cat /etc/resolv.conf
    in ga skopiraj sm
    Napisal sem tole v terminal: pazko@pazko-K52JT:~$ gksudo gedit /etc/resolv.conf

    v urejevalnik besedil pa

    # Generated by NetworkManager
    nameserver 192.168.1.1 (že prej napisano)

    nameserver 8.8.8.8
    nameserver 8.8.4.4

    ter shrani.
  • pazko je dejal/-a:
    [quote=CrazyLemon]Napiši na dolgo in široko kaj točno si vpisal ter kako si to vpisal..po tem ko to narediš pa pojdi v terminal ter vpiši tale ukaz

    cat /etc/resolv.conf
    in ga skopiraj sm
    Napisal sem tole v terminal: pazko@pazko-K52JT:~$ gksudo gedit /etc/resolv.conf

    v urejevalnik besedil pa

    # Generated by NetworkManager
    nameserver 192.168.1.1 (že prej napisano)

    nameserver 8.8.8.8
    nameserver 8.8.4.4

    ter shrani.[/quote]

    Sedaj pa tole:

    pazko@pazko-K52JT:~$ cat /etc/resolv.conf
    # Generated by NetworkManager
    nameserver 8.8.8.8
    nameserver 8.8.4.4

    pazko@pazko-K52JT:~$

    je potrebno še kaj?
  • zbrisal si tisto že napisano ampak ok...to bi bilo to... če si to napisal pomeni samo eno...ni problem z DNS strežniki :)

    mal kradem temo ampak..tudi meni se tale 11.04 64bit Ubuntu zdi kar malce počasen...včasih traja par (5-6) sekund preden se zares POVEŽE na stran..
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.