namestitev

Kako bi namestil na formatiran disk UBUNTU. Hvala za pomoč !

Komentarji

  • V računalnik vstavi Ubuntu Live CD in ko se zažene okensko okolje klikni na namestitveno ikono na namizju.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Temo sem premaknil, ker Ubuntu ni druga distribucija Linuxa. ;)

    @VM: Kot je rekel Niber. Prepričaj se le, da imaš v BIOSu nastavljeno zaganjanje s CD-ja.
  • Ubuntu sem potegnil iz neta razpakiran je 684 MB . V Biosu nastavil na CD . Disk formatiran in nezažene . Hvala !
    andrejZ je dejal/-a:
    Temo sem premaknil, ker Ubuntu ni druga distribucija Linuxa. ;)

    @VM: Kot je rekel Niber. Prepričaj se le, da imaš v BIOSu nastavljeno zaganjanje s CD-ja.
  • napsy Član Ubuntu.si
    vm: kako si zapekel ubuntu na cd? kot ISO sliko ali si dejansko sel odpreti ISO datoteko, razpakiral vsebino in nato tisto vsebino zapekel?
  • Skopiral sem na D in raspakiral in spekel na CD .
    napsy je dejal/-a:
    vm: kako si zapekel ubuntu na cd? kot ISO sliko ali si dejansko sel odpreti ISO datoteko, razpakiral vsebino in nato tisto vsebino zapekel?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @vm: To je vzrok zakaj imaš težave.

    ISO moraš zapisati kot odtis. Za to obstaja ogromno orodij. Eno od njih je recimo ISOrecorder, ki ga lahko dobiš na - http://isorecorder.alexfeinman.com/isorecorder.htm.

    Če imaš Windows 7 pa lahko samo desno klikneš na datoteko .iso in klikneš "Burn image".
    Nato pa samo vstaviš CD notri in počakaš da se zažene in izbereš Preizkusi Ubuntu
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.