Gnome 3.2?

Ubuntu uporabljam komaj leto dni, kar pomeni da nisem ravno izkušen "ubuntar" ampak pogosto slišim da je Untly namizje zelo slabo in da je Gnome 3 veliko boljši.

No zdaj me pa zanima kaj menite vi poznavalci ubuntuja ali je gnome 3 res tako dober kot pravijo, ogledal sem si nekaj posnetkov in se mi zdi kar v redu.

aja paKako je s temami v gnometu? ker me res zanima!


no če je Gnome 3 res toliko boljši bi vas prosil če mi lahko poveste tudi kako se Gnome 3 namesti preko terminala.

Hvala za vaše odgovore! :)

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Če imaš 11.10, vtipkaj
     sudo apt-get install gnome-shell 
    . Lahko pa uporabiš tudi programsko središče in napišeš notri "gnome shell". Ko je namestitev končana, se odjavi ter pri prijavi izberi gnome (malce zgoraj desno nad svojim uporabniškim imenom).

    Jaz sem ga za kratek čas preizkušal, pa se mi ne zdi boljši od unity. So pa okusi različni.
  • lolsi11 Član
    uredil/-a 9. October, 2011
    Ja hvala ga bom poskusil, no zanima me še kako je glede bugov, zanima me če je gnome dovolj stabilen?
    In ali je mogoče med Gnome in untly preklpljat ter ali in kako izgleda nameščanje novih tem.

    Hvala za odgovor!
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Jaz nisem dolgo testiral, ker mi ni bil preveč všeč, ampak nekih hroščev nisem opazil.
    Sicer pa namesti in probaj. Če ti ni všeč, paket gnome-shell odstraniš in sistem bo tak kot prej.

    Kot sem že omenil se po namestitvi gnome-shell odjaviš in za sejo izbereš gnome. Če izbereš Unity, imaš unity. Če bi namestil še KDE, bi imel na boljo še KDE. To menjavo lahko ponavljaš v nedogled (dokler ene od strani ne odstraniš, seveda).
  • jaz uporabljam gnome 3.0.2, in mi je veliko boljsi kot unity.
    Ce imam kaskne tezave... Zaenkrat nic, vse deluje normalno...
  • tudi jaz sem probal pa dobro deluje samo ne vem kako spraviš iz desne v levo komande za izklop in pomanjšanje ,ker sem se navadil da je na levi zgoraj in gnome3 je pa na desni
  • strauski Član
    uredil/-a 11. October, 2011
    uporabljam ashampo na wine in v seji gnome 3 ne deluje -se sploh ne vžge, a na gnome klasik pa normalno deluje
    pa ubuntu 10.10 imam
    mogoče kak nasvet
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.