Apache2

Imam težave z apachem.
Namestil sem si ga po navodilih na ubuntuguide.org, in dela lepo.
Težave pa mi delajo virtual hosts. Upisal sem jih v httpd.conf a se apache sploh ne zmeni za njih, bi moral kje kaj vklopiti, da bi jih zaznal, ali ga lomim kje drugje?
lp
«1

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    Si restartal apache po tem, ko si jih dodal?

    Ja drugače se virtual hosti na ubuntuju pri apache2 naj bi dodajali v drugi fajl - nevem, če je to glih httpd.conf (ki ga apache2.conf includa) ampak je v bistvu vseeno, lahko daš jih tudi v apache2.conf in dela (tisto je pač narejeno samo zaradi lepšega, da bi se pač lažje znajdo, ker niso vse nastavitve v eni datoteki in je potem bol pregledno) samo potem pač, ko si jih dodal moreš apache restartat.

    Edit: ah sem našel, da še mam celo mapo /etc/apache2 (sem mislim, da je več nimam), poglej to je ta vrstica:
    # Include the virtual host configurations:
    Include /etc/apache2/sites-enabled/[^.#]*
    To includa vse datoteke iz mape /etc/apache2/sites-enabled, torej se virtual hosti naj bi nahajaji tam (ni važno ime datoteke, samo, da je v tem direktoriju).

    V mapi /etc/apache2/sites-enabled/ drugače že imaš datoteko 000-default, zato je najboljše, da virtual hoste dodajaš kar tja (dela preverjeno).
  • bl4z Član Ubuntu.si
    v bistvu naris talo, da imas v sites-available confige za recimo virtual hoste poterm pa narsi symbolic linke v sites-enable
    (men tko dela ok)
  • My mistake...
    Najbl mozno sm se zajebu, dodaju sm virtualhoste v mapo od Apacha,
    drugače pa laufam Apache2, sem prestavil tja, in dela
    najlepša hvala :)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    sam morm prizant, da debian apach mi je mal cudn .. sem pred debianu bil 5 let na mandraku in sem tam tocno vedu kje je kaj .. tu pa kr neki ... mah sej .. ko se enkrat navadis je pa ok
  • hehe, res je bolj cudno, tud jst prihajam iz mandrakea...
    Samo se pa splača potrpet, že zarad 100% razlike v hitrosti

    No, zdj mam že novo težavo :) (redno skrbim da forum ne propade :P (joke))

    Namreč, dodal sem 5 vhostov...
    takole:

    ServerName wap.domena.net
    DocumentRoot /home/user/www/wap/



    ServerName www.domena.net
    DocumentRoot /home/user/www/www/


    ostali trije so zelo podobni...

    ko restartam apacha pa mi javi tole:

    $ apachectl restart
    [Tue Aug 30 22:57:58 2005] [warn] _default_ VirtualHost overlap on port 80, the first has precedence
    [Tue Aug 30 22:57:58 2005] [warn] _default_ VirtualHost overlap on port 80, the first has precedence
    [Tue Aug 30 22:57:58 2005] [warn] _default_ VirtualHost overlap on port 80, the first has precedence
    [Tue Aug 30 22:57:58 2005] [warn] _default_ VirtualHost overlap on port 80, the first has precedence

    izpiše mi 4 iste stavke, če imam vnešenih 5 vhostov, in 3 če imam 4 vhoste, kar je povsem razumljivo, ker v prevodu to pomeni približno nekaj takega: da ima zaradi prekrivanja vhostov na portu 80, privzeti (prvi) prednost.

    in tudi v resnici je tako, deluje samo prvi vhost :S

    Predlogi, kritike, nasveti, bla, bla, use je dobrodošlo ! ;)

    Lp
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    a alhko men razloži zakaj nemorem downloadat datoteke z mojga pacheja samo odpiram jih lahko naprimer kako txt datoteko da bi jo pa prenesel na sik pa ne gre neka pravice bi potrebovao pa nevem nastavit
  • Kami Član Ubuntu.si
    Cardiller je dejal/-a:
    hehe, res je bolj cudno, tud jst prihajam iz mandrakea...
    Samo se pa splača potrpet, že zarad 100% razlike v hitrosti

    No, zdj mam že novo težavo :) (redno skrbim da forum ne propade :P (joke))

    Namreč, dodal sem 5 vhostov...
    takole:

    ServerName wap.domena.net
    DocumentRoot /home/user/www/wap/



    ServerName www.domena.net
    DocumentRoot /home/user/www/www/


    ostali trije so zelo podobni...

    ko restartam apacha pa mi javi tole:

    $ apachectl restart
    [Tue Aug 30 22:57:58 2005] [warn] _default_ VirtualHost overlap on port 80, the first has precedence
    [Tue Aug 30 22:57:58 2005] [warn] _default_ VirtualHost overlap on port 80, the first has precedence
    [Tue Aug 30 22:57:58 2005] [warn] _default_ VirtualHost overlap on port 80, the first has precedence
    [Tue Aug 30 22:57:58 2005] [warn] _default_ VirtualHost overlap on port 80, the first has precedence

    izpiše mi 4 iste stavke, če imam vnešenih 5 vhostov, in 3 če imam 4 vhoste, kar je povsem razumljivo, ker v prevodu to pomeni približno nekaj takega: da ima zaradi prekrivanja vhostov na portu 80, privzeti (prvi) prednost.

    in tudi v resnici je tako, deluje samo prvi vhost :S

    Predlogi, kritike, nasveti, bla, bla, use je dobrodošlo ! ;)

    Lp
    Pred daj še NameVirtualHost * in bo delalo (seveda samo 1x, da ne bo pomote) :)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Screamboy je dejal/-a:
    a alhko men razloži zakaj nemorem downloadat datoteke z mojga pacheja samo odpiram jih lahko naprimer kako txt datoteko da bi jo pa prenesel na sik pa ne gre neka pravice bi potrebovao pa nevem nastavit
    Tu ni nobene pravice, ampak je odvisno kaj imaš nastavljeno v tvojem brskalniku, da naredi po defaultu z datoteko.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    tko mam jaz
    ErrorLog /var/log/apache2/error.log

    # Possible values include: debug, info, notice, warn, error, crit,
    # alert, emerg.
    LogLevel warn

    CustomLog /var/log/apache2/access.log combined
    ServerSignature On
    NameVirtualHost 82.103.129.201

    #####
    # quaddown.org
    #####
    <VirtualHost 82.103.129.201>
    ServerName quaddown.org
    DocumentRoot /home/quaddown/public_html
    </VirtualHost>

    ...
  • bl4z Član Ubuntu.si
    Kami je dejal/-a:
    [quote=Screamboy]a alhko men razloži zakaj nemorem downloadat datoteke z mojga pacheja samo odpiram jih lahko naprimer kako txt datoteko da bi jo pa prenesel na sik pa ne gre neka pravice bi potrebovao pa nevem nastavit
    Tu ni nobene pravice, ampak je odvisno kaj imaš nastavljeno v tvojem brskalniku, da naredi po defaultu z datoteko.[/quote]
    dve zadevi stat tu v igri

    mime type na strezniku, ki brsalniku pove kaj vsebuje datoteka z doloceno koncnico, ter browser, ki ima nastavljeno kako handla dolocene tipe datotek
  • Kami Član Ubuntu.si
    bl4z je dejal/-a:
    tko mam jaz
    ErrorLog /var/log/apache2/error.log

    # Possible values include: debug, info, notice, warn, error, crit,
    # alert, emerg.
    LogLevel warn

    CustomLog /var/log/apache2/access.log combined
    ServerSignature On
    NameVirtualHost 82.103.129.201

    #####
    # quaddown.org
    #####
    <VirtualHost 82.103.129.201>
    ServerName quaddown.org
    DocumentRoot /home/quaddown/public_html
    </VirtualHost>

    ...

    Da, tako kot sem rekel, ko bo dodal NameVirtualHost bi moralo delat :)
  • Stvar dela :D
    tnx fantje
    lp
  • Emm spet mam problemček :S
    Apache se mi je precej čudno namestil z apt-getom, veliko datotek je manjkalo, potem mi je pa frend ročno namestu apache2 v /usr/local/apache2 , kjer dela res super, tudi z več vhostsi...
    vse je bilo lepo, dokler nisem na strežniček prenesel svojo php spletno stran..
    ker php-ja nisem imel nameščenega sem ga apt-get installiral, in php se je naložil, vendar mi stran še vedno odpre v izvorni kodi, torej php ne deluje :(
    Sklepam da je težava v tem, ker je Apache2 nekje v linux "rovtah" php pa se je z apt-getom naložil v /etc...
    Kaj naj naredim, bi lahko to samo kje nastavil kje se php/apache nahaja, al bo treba kaj premikat???

    Lp, 5er
  • Kami Član Ubuntu.si
    Si dodal v conf:

    LoadModule php4_module libexec/apache2/libphp4.so (seveda daj tvojo pot)

    in

    AddType application/x-httpd-php .php?

    če nisi, potem dodaj.

    Drugače pa tudi z apt-get dela apache + php + mysql dokaj ok, čeprav zajebaja php + sessions.

    To sem se trudil dolgo porihtat ampak brez uspeha, drugače pa dela ok.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ko instaliras z apt-hetom mors met apache, php ter libapache-mod-php4 (to ti je povezava med php in apache) .. potem pa je fino namestit se razne php-mysl, php-pear, php-gd, ... ampak res cudno, da ti ze apacha ni instaleru ok .. verjento si ga kaj lomil :P
  • bl4z Član Ubuntu.si
    KAMi? kaj mislis pod tem, da zajebava php sessions ? men dela cisto VSE outofbox (edino eAccelerator sem kompajlu)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Niso mi delale stvari, ki so povezane z sessioni.

    V php info je sicer kazalo, da je vse ok, nobenemu se ni sanjalo kaj bi lahko bil problem.

    Sem probal reinstallat večkrat itd pa skoz bil enaki problem.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    cudno .. skoda men nisi reku, ker sme skoz diplomeru 1x is sessnov v phpju ... ampak ti povem da ce bi pogledu v error_log od apacha .. tam je zih pisalo kaj je bil problem !
  • Kami Član Ubuntu.si
    Nič ni blo tam, nobenga errorja.

    Pa 105% sem, da sem vse prav delal.

    Sem tud na #ubuntu vprašal pa noben ni vedo.

    Pa sem na novo dal gor ubuntu pa spet probal od začetka installat pa blo enako...
  • emm... če naložim php4 preko apt-geta, kam mi ga sploh naloži?
    skoz sm mislu da ga v /etc/php4/apache2/
    samo tm je samo ena php.ini datoteka, k ostane gor tud če php4 apt-get removam :S

    Lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.