Eudoroam na Ubuntuju

Samo nasvet. Če želite sudrfat na UBuntu kišti(laptopu) v omrežju Eudoram

Najprej poglejte tale dva linka

https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/WirelessNetworkOfUniversityOfMaastricht

in

http://www.eduroam.si/si/osebni-dostop/navodila-za-povezavo/navodila-za-linux-pingo-3.x

Nasvet: Na prvem linku pove kako konfigurirati wpasuplicant za Maastichcko univerzo vendar ne bi smelo bit nič drugače kot v omrežju Eudoram. Majčkeno več piše na drugem linku vendar OPOZORILO: Stvar je za Pingo tako da ne delajte po zadnjem linku samo mate napisan mal več o geslih itd.

Obljuba: V naslednjem tednu bom jst to zrihtal k si bom kupil laptopa. Juhu :)

Komentarji

  • Uhhhh sem se enkrat celo povezal.
    Ampak samo enkrat.
    Zdej se mi pa noce vec. Mi napise connected successful, ampak poj mi pa nabija WPA-rekeying pa tko. Pa mi ne dela net. Cudn.
  • Zdravo

    Nujno je, da v wpa_supplicant vneses naslednje:

    ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
    ctrl_interface_group=0
    eapol_version=1
    ap_scan=1
    network={
    ssid="eduroam"
    proto=WPA WPA2
    key_mgmt=WPA-EAP
    group=CCMP TKIP
    eap=TTLS
    anonymous_identity="anonymous@"
    ca_cert="/etc/ssl/cacert.pem"
    phase2="auth=PAP"
    identity=""
    password=""
    }

    Na soli si moras pridobiti uporabnisko ime in geslo, ter cacert.pem certifikat.

    Ce uporabljas ndiswrapper za driver, moras zagnati wpa_supplicant:
    wpa_supplicant -c /pot/do/configa/wpa_supplicant.conf -i ime_naprave(eth1, wlan0....) -D wext

    in na koncu moras se izvesti: dhcpclient ime_naprave

    wpa_supplicant se samo poveze z omrezjem in ne dobi sam IP-ja. Zato mu je potrebno rocno dat komando, da naj pogleda za dhcpjem
  • A je ze kdo na Feistyju probal vspostaviti povezavo? K baje je nekaj lazje kar se tice wpa in tega.
  • Jaz bi zares rad, da bi mi povezava uspela. Trudil sem se ze vendar brez uspeha. Ali pri Feistyju sedaj lahko vzpostavis povezavo z eduroam preko tistega interface-a, ki se pojavi, da vpises geslo,...
    Gotovo je nekdo, ki mu zadeva dela.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Odgovor je da. Lahko.

    Kako? Ni tako težko sledit navodilom za npr pingota in potem ustrezne ukaze iz text fajla pretvorit v GUI
  • Sledil navodilom. V bistvu sem sledil tistim, ki jih naj bi vpisal v wpa_supplicant.conf. Sem se matral z GUI-jem in se ni povezal.
    A bi bil lahko nekdo, ki mu je uspelo z GUI-jem se povezat prosim razlozil kaj je moral vpisati v GUI(vsaka stvar posebej), da se mu je povezalo? Zelo bi bil hvalezen. Pa kater certifikat naj uporabim? A tistega, ki ga potegnem dol iz strani eduroama?

    Hvala!!!

    LP
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.