Gaim

Zanima me ce ve kdo kako se shrani loge v Gaimu??? rad bi da bi mi avtomaticno shranjevalo pogovore pa mi, ce dam enable logging po options vse skupaj dela nekako cudno!!

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    image

    Lahko izbiraš druga? e navadno besedilo al pa HTML :)
  • Hm ti logi mi se vedno delajo malo cudno!

    No imam se eno vprasanje:
    se da nastimat web cam za Gaim? neki sem poiskusal z GaimVV samo mi ni uspelo! In menda ima program Mercury tudi web cam??? samo ga ni v paketu .deb in skompajlat pa se mi ne da ki do zdej sem biu vedno neuspesen!
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hja a nima GnomeMeeting podpore za webcam?
  • Bom kar v tej temi vprašal. Odkar sem začel uporabljati gnome, sem tudi kopete zamenjal za gaim, katerega pa očitno ne poznam dovolj dobro. Zanima me, kako vem, kdaj sem away, be right back itd. (msn). Ikona v trayu se ne spremeni pa tudi nikjer v gaimu nisem opazil, da bi pisalo, kaksen je moj trenutni status.
  • Zivjo,

    meni se ikona v trayu spremeni, ce sem na away - za status pa tudi pise v spodnjem delu okencka... Lahko si jih tudi nastimas pod custom...
    Katero verzijo imas? (help - about)

    Jaz uporabljam 2.0.0.beta3
  • 1.5.0 cvs - vsaj zdi se mi, ker sem zdaj na drugem računalniku in ne morem pogledati. V bistvu imam tisto verzijo, ki je že privzeto nameščena na Ubuntu. Nekaj sem poskušal namestiti 2.0.0 beta 3, vendar nisem imel kaj preveč uspeha.
  • Ne vem natancno, kako je z uno verzijo tako da ti glede tega ne morem pomagati...

    Lahko pa si namestis zadnjo beto po tem vodicu:
    https://help.ubuntu.com/community/CompileGaim

    lp
  • Saj zdaj sem si namestil verzijo 2 beta 3 in mi je ful boljša kot 1.5.0.
  • poskusi se amsn...mogoce ti bo vsec!
    jast ga uporabljam samo zaradi kamere in unih smajlijov ki mi posiljajo picke(ki pri gaimu beta se ne vidi vseh smajlijev in jih ne mores posiljat.....in pol se punce pritozujejo da zakaj jih ne vidim in da so kao ful dobri itd.....ta dekleta :))
  • aja cepraj mi je bolj vsec gaim! dokler ga malo ne izpopolnijo bom pac uporabljal amsn
  • Ja vizualno je definitivno gaim lepši, pa tudi več protokolov podpira, vendar pa, vsaj kot sem opazil zaenkrat, je, kar se tiče MSN-ja, amsn daleč pred gaimom, saj je v bistvu skoraj klon messengerja za Windows. Na žalost pa, vsaj na GNOME-u, izgleda dokaj grdo. :D
  • ja ja ful je grd! ceprav sem bral en tutorial na ubuntuforums.org za ga polepsat (varianta gtk2)....samo za to pa nimam volje :D
  • Imam težavo z Gaimom.

    Na stike sem dodal nek MS Encart stik ki bi ti naj pomagal pri iskanju :S
    Potem pa sem kliknil pa nekaj napisal in se mi je Gaim zaprl. Kaj naj zdaj? Ko Gaim ponovno odprem se mi prijavi, prikaže seznam stikov in se enako ugasne.


    Ve kdo rešitev?
  • Probi sledece...
    mv ~/.gaim/accounts.xml ~/.gaim/accounts.xml.bkp
    in zalaufi Gaima, s tem si izbrises account...
    Ce me bo delalo pa nazaj skopiraj iz bkp:
    mv ~/.gaim/accounts.xml.bkp ~/.gaim/accounts.xml
    Samo ideja pac....

    Drugace pa
    apt-get --purge remove gaim
    Se enkrat preveri, da nimas vec ~/.gaim, ce ga imas ga izbrisi in ponovno namesti gaima...
  • Ne pomaga :S
  • christooss Član Ubuntu.si
    hehe žal je zj Zaspan v grčiji je mel enak problem. Žal nevem točn kako je rešil. Mi je zanč na pjači razlagu.

    Dejan probi inštalirat gaim 2.0 Dodaj naslednje repozitorije v /etc/apt/sources.list

    deb http://repository.debuntu.org/ dapper multiverse

    potem pa samo sudo apt-get update

    sudo apt-get upgrade

    zaženi gaim in zbudil se bo v Dvojki. Boš pa lahko brisal Encarto
  • Kami Član Ubuntu.si
    Ja probaj 2.0 beta, ker trenutna verzija je zelooo buggy.

    Tud Matthai je najdo zadnič en bug pa jaz tudi že nekaj časa nazaj (sem probaval en php msn class) in sem ugotovil če neko pošleš sporočilo z enim določenim znakom se gaim crasha (na windowsu in na linuxu).

    Ena izmed možnih rešitev je pa tudi da uporabiš kako web varianto msn messengerja al pa kaki drugi program in tam izbrišeš kontakt, pol pa več nebi smel met problema.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Kami tale zadnja ne pomaga. Vsaj Zaspan je reku da ne. Razn če zbrišeš .gaim in še na net msnju
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.