slovenceljski 'Ubuntu' logo :/

Res bedno tole skropucalo od logota. Kdo je vikend umetnik tega slovenceljstva? Močno dvomim, da je kdo kompetenten za Ubuntu grafiko potrdil ta 'logo'. Še grb manjka, pa druge barve... Najbolj da zamenjate tekst 'ubuntu' v 'butale'!

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm

    Ne razumem kaj je tako zelo narobe z logom. Iz njega sta razvidna tako Ubuntu in Slovenija.

    Če mogoče poveš več poleg tega da je skrapucalo? Logoti so bili vsi navoljo za pokomentirat, ko se je delala anketa in že prej. Kje si bil pa takrat s kritiko. Ali pa mogoče celo z veliko boljšim predlogom.
  • avtor predloga sem jaz, ampak se na take zaljive provokacije niti ne mislim odzivat. mislim da bi vsak clovek z neko formalno ali neformalno estetsko izobrazbo svoje mnenje izrazil na cisto drugacen nacin.

    logota nisem vsilil, izbran je bil na dvotedenskem glasovanju med vecimi predlogi s skoraj polovico glasov tako da se ne mislim sekirat ce enemu posamezniku ni vsec.

    edino kar pa bi bilo utemeljeno za komentirat je, da je sama slikca na strani malo meglena ...
  • bl4z Član Ubuntu.si
    skoda tudi igor ni sodeloval s svojim predlogom ... ce se bodo pojavljali se kaksni predlogi lahko cez cas naredimo se eno glasovanje .. medtem ko je ton sporocila pa res pod vsakim nivojem ... igor bo treba un ubuntu kodeks prebrat o spostovanju drugih .. nej mu kdo pasta link :)

    PS: res ima vsak pravico do svojega mnenja .. ampak na nekem nivoju ...
  • Ok, res sem sporočilo močno 'zabelil', to pa zato, da bo sploh kakšen odziv! Na moje prejšnje daljše in 'neoporečne' prispevke ni bilo nekega odziva, saj ne da bi me to motilo, vendar mislim tokrat zagovarjati obstoječi uraden Ubuntu logo...
    Kje sem bil ko se je delala anketa...?
    Nisem vsakdanji uporabnik tega foruma in tudi uraden Ubuntu logo se ne menja na vsake 14 dni, kolikor mi je znano...

    Ne vem od kod vam sploh ideja da je potrebno logo spremeniti? Obstoječi uraden logo je namreč odličen! Prava redkost v open source svetu! Ponazarja namreč vse kar Ubuntu filozofija zagovarja in je odlično grafično izpeljan, kar pa prav gotovo ne velja za trenuten 'slovenski' Ubuntu logo. Zakaj zelen lipov list preko obstoječega? Lokaltriotizem? Simbol slovenske inovativnosti? Pokažimo tujcem kaj je pravi logo? Ne vem, ne vem...
    Ali pa mogoče celo z veliko boljšim predlogom.
    Dodan "si" s primerno tipografijo k uradnemu logotipu bi povsem zadoščal. Boljši predlog je naprimer tudi, da bi to akcijo sprožili na svetovnem nivoju in tako pomagali ustvariti svetovno konsistenco Ubuntu grafike...
  • Igor je dejal/-a:
    Ok, res sem sporočilo močno 'zabelil', to pa zato, da bo sploh kakšen odziv! Na moje prejšnje daljše in 'neoporečne' prispevke ni bilo nekega odziva, saj ne da bi me to motilo, vendar mislim tokrat zagovarjati obstoječi uraden Ubuntu logo...
    nic nisi "zabelil", kar konkretno zaljiv si bil. ce tvoji prejsnji prispevki niso bili opazeni je to tvoj problem, zato se ti treba posect po flame-anju foruma.
    Igor je dejal/-a:
    Kje sem bil ko se je delala anketa...?
    Nisem vsakdanji uporabnik tega foruma in tudi uraden Ubuntu logo se ne menja na vsake 14 dni, kolikor mi je znano...
    ne, menja se ne VSAKE 14 dni ampak enkrat na n let ko se v skupnosti pojavi zelja po tem. to da se je izvedlo tako hitro (dejansko je trajal cel postopek vec kot en mesec, ampak glasovanje pa samo 14 dni) pa je samo razlog za pohvalo tistim ki stran upravljajo.
    Igor je dejal/-a:
    Ne vem od kod vam sploh ideja da je potrebno logo spremeniti? Obstoječi uraden logo je namreč odličen! Prava redkost v open source svetu! Ponazarja namreč vse kar Ubuntu filozofija zagovarja in je odlično grafično izpeljan, kar pa prav gotovo ne velja za trenuten 'slovenski' Ubuntu logo. Zakaj zelen lipov list preko obstoječega? Lokaltriotizem? Simbol slovenske inovativnosti? Pokažimo tujcem kaj je pravi logo? Ne vem, ne vem...
    Nisem jaz dal inicjative, ampak sem se pa pridruzil s svojim predlogom oz. predlogi. Med predlogi je bil tudi stari logo, pa ni bil izbran. Zaradi mene lahko sedaj vse, ki so glasovali zalis kot si mene, mislim da se bo potem prej ali slej osnovala se ena inicjativa da te administrator bana s foruma.
    Igor je dejal/-a:
    Ali pa mogoče celo z veliko boljšim predlogom.
    Dodan "si" s primerno tipografijo k uradnemu logotipu bi povsem zadoščal. Boljši predlog je naprimer tudi, da bi to akcijo sprožili na svetovnem nivoju in tako pomagali ustvariti svetovno konsistenco Ubuntu grafike...
    V prepoznavnost te tvoje ideje pa niti ne mislim spuscati....

    Se ideja za administratorje: bi se dalo pri registraciji na forum namesto standardnega "i agree ..." dat ubuntu code of conduct.... samo ideja
  • @Igor, glede na to da si očitno strokovno podkovan v grafičnem oblikovanju, ne bi bilo slabo, če bi se raje kot s praznimi besedami v žaljivem tonu, odzval s svojim izdelkom. Seveda pričakujemo nič manj kot briljanten izdelek, ki bo zadovoljil vse smernice graf. oblikovanja (zlati rez, pravilne barvne kombinacije, simboliko, itd.).
  • Etično pravilo med grafiterji je, da se ne prekriva grafitov tujih avtorjev s svojimi. To je nepisano pravilo ulice, ki se ga ulični umetniki držijo, kaj šele ugledni grafični oblikovalci! To, da je nekaj open source še ne pomeni, da moramo s takim materialom ravnati, kot svinja z mehom.

    Jaz tu ne zagovarjam svoje predloge logotipa, ki ga itak nisem in ne mislim prispevati, ker je obstoječi več kot zadovoljiv! Kritiziram pa skupnost, ki je tak poseg dovolila, in to brez soglasja avtorja! Tako lokalno neetično razmišljanje pa je bedno, a ne?!
  • napsy Član Ubuntu.si
    Mislim, da se lahk brez težav vpraša avtorja prvotnega logotipa za mnenje.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Bom poslal mail. Pa bomo potem iz uradne izjave zaključili to debato :P Je pa res, da prvič: Ubuntu je izdan pod določenimi licencami, ki dopuščajo derivatna dela tako da o neetičnosti tukaj nebi. BTW neke CC licence.

    Glede logota bomo pa vidli ko dobim odgovor od skupine za Ubuntu trademark.
  • super ... to sem ze sam mislil narest ko se je zacela debata pa se je potem stanje za nekaj dni umirilo in sem pozabil. v primeru negativnega odgovora upam, da se bo naredilo se eno glasovanje, saj je moje mnenje da prejsnji logo ni bil dovolj prepoznaven pa mi je cisto vseeno kaj pravi Igor saj ne navaja nobenih konkretnih argumentov razen lastnega mnenja. v primeru pozitivnega odgovora pa upam da se bodo ta in morebitne podobne teme po hitrem postopku zaklenile, saj bi morali sedaj ze delati na designu okoli _demokraticno_ izbranega logotipa ...
  • Hhahaha ker zgembo!

    Tale logo je čist ql!!!!!!
    Prov Fletn je!!!!

    Tud forum je dobr tko da kr tako naprej!!!
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.