make menuconfig ?

Fresh install Breezya, odkomentirani repositoryi za backportse, pa skušam pognati make menuconfig - in zadeva ne dela.

Kakšna ideja kaj na j naredim? Tudi ? e namestim libncurses5-dev še vedno ne deluje...

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    ja najprej
    apt-get install build-essential
  • Sem.

    To sem že prej imel, pa ni delalo.

    No, sem ugotovil, da je treba še prelinkat gcc 4.0 na 3.4, predvsem pa potegnit dol linux-tree source.

    Potem sem xconfig lepo zagnal (še eno grafi? no knjižnico je treba namestit), prevedel kernel in namestil deb paketek. Ob rebootu pa - kernel panic.

    Zdaj bom poiskusil še mkinitrd, pa bomo videli...
  • Tudi ne dela. ? E vedno javi kernel panic.

    Sem skušal slediti temule: https://wiki.ubuntu.com//KernelHowto, pa ne gre. Javi, da ne najde /lib/modules... po moje sem pozabil kaj polinkat, samo ne vem kaj...
  • živ? ek,

    mislim da si pozabil narediti

    $ make modules modules_install

    ker ti novo jedro ne more delat s starimi moduli

    potem na koncu pa naredi še mkinitrd

    da narediš zagonsko sliko modulov

    LP blade
  • Hvala. Sem rešil zadevo tako da že v osnovi naredim initrd. Ko bom kon? al zadevo boste lahko prebrali kaj ? aram...
  • christooss Član Ubuntu.si
    A lahko kšn namig?
  • Lepo pozdravljeni
    Namestil sem Ubuntu 6.06
    Zanima me ali lahko in kako naj odprem obstoječi kernel 2.6.15-23-386 z make menuconfig, ki se je instaliral ob zagonu s cd-ja.
    Na forumih sem uspel prebrati samo o nadgradnjah.
    Sem začetnik, zato bi vas prosil za pomoč.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Zakaj pa bi to rabu?
  • Ker mi pri namestitvi vdr napise disable UTF-8 mislim da neki takega pa sem na forumih prebral da je to treba isključit v kernelu.
    Vsaj zdi se mi tak ker nisem preveč izkušen tak da mal raziskujem.
    Sem pa pričel nalagat kernel 2.6.16 po tehle navodilih http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=157560&highlight=compile+kernel

    A delam prav a bo narobe ker je tle omenjena verzija 5.10 ?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja sej je isto ampak morš taprav kernel uzet. Najboljš kr tistega ki ga uporabljaš

    uname -r
  • Zanima me, če kompajlanje za vsako traja tako dolgo al samo prvič ?

    Obstaja kakšna hitrejša možnost ?
  • napsy Član Ubuntu.si
    čas kompajlanja je čist odvisen od mašine, na kateri kompajlaš. Za kompajlanje ne obstaja hitrejše možnosti.
  • Odvisno je tudi od kolicine stvari, za katere kompajlas jedro... In tukaj je Ubuntu kr pocasen, ker ima enablano vse zivo....
    Npr. pri Gentooju mi kompajla vsega 3-4 min...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.