root uporabnik

2»

Komentarji

  • kurci2 Član
    uredil/-a 15. December, 2007
    hehe.......problem je u tem da js tega login windows sploh nimam, pa ga tut v menu editorju ne morm označit......

    lp
  • Do tega bi lahko prsu z ukazom sudo gdmsetup :P
  • pa tut nobenih drugih administratorskih pravic nimam....tam tist system->adminisrator, je kr prazn sam ene 5 opcij mam.......
  • Cube Član Ubuntu.si
    sudo -s
    gdmsetup

    lp,cube
  • mogoče butasto ampak si aktiviral roota z sudo passwd ?
  • christooss Član Ubuntu.si
    sudo /etc/init.d/gdm stop

    sudo startx

    Greš direkt v Xe mimo gdmja. Zakaj pa ne bi iz terminala delal kot root? Ker to je najbolj primerno.
  • Mene pa zanima zakaj ne morem delat z datotekami s tem mislim da jih ne morem ustvarjat brisat itd... tam pod uporabniki in skupine sem si naredil da imam root pravice a se kar ne gre ... lepo bi prosil ce bi mi znal kdo pomagat ...

    Lp
  • bl4z Član Ubuntu.si
    to delas iz konzole ali v x okolju ?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Plus Katere datoteke? A si mountal npr. windows fat al pa Ntfs disk? Al hočeš brisat datoteke, ki se nahajajo izven /home/username direktorija?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Neglede a si kot user v root skupini, ne moreš urejati datoteke z lastnikom root. Tako lahko kvečjemu urejaš datoteke, ki so pod lastnikom root in majo r/w za to isto skupino.
  • hvala vam za vse, ampak jaz sem to že rešil, zato jo lahko označite kot rešeno (da je ne bi kdo ZBRISAL!!)

    lp
  • christooss Član Ubuntu.si
    kako pa?
  • sformatiral sem......že pred časom hehe, ampak sem pa vseeno hvaležen tem pametnim fantom, ki so tolko napisali...morda bom imel spet tak problem, ali pa bo pomagal komu drugemu

    naj živi ta forum in uporabniki bi jaz rekeu hehe

    lp
  • jaz imam en problem: v prejšnjem kubuntu sem lahko dostopal do ntfs particije v tem pa ne morem (sem šele zdaj probal). Pa ne vem kako se to naredi. Ko kliknem na storage, kjer je windows gor mi napiše: hal-storage-fixed-mount-all-options refused uid 1000 ...

    Kako naprej ...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.