Nova verzija PHPja

Imam PHP 5.1.2 rad bi pa prešel na vsaj PHP 5.1.3.

Kako izvedem upgrade?

apt-get upgrade ne upgradea nič?

Sem poiskušal nati kakšen paket, ki bi mu lahko določil verzijo, pa ne najdem nič.

Linux version 2.6.15-51-server (buildd@rothera) (gcc version 4.0.3 (Ubuntu 4.0.3-1ubuntu5)) #1 SMP Thu Dec 6 21:37:18 UTC 2007

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    nene .. tko to ne bo slo
    ubuntu ima trenutno 2 verziji v official repositorijih to je php4 in php5

    apt-get isntall php4 / php5 oz php
    (upgrad ti nadgradi smao znotri tvoje revizije ne pa generlano verzijo)

    zdej lahko da kdo to sam del ain ima repository iz kterga lahko davnolvdas nanjovejso verzijo oz se lazje, da si zdownlovdas source in si sam zbildas php .. pol bos mel tocno tist kar rabsi !
  • Ja sam buildanje in kompajlanje ponavadi pomeni težave pri updateih, tako da če res nujno ne potrebuješ 5.1.3 zarad nevem kake funkckije itd... ti raje priporočam da uporabljaš verzijo iz repota...boš mel manj težav ;)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    updejtom se odpoves ce buildas iz soursa to je res .. mors vedno k je updejt zbildat na nov (iz novga soursa se razume)
  • primski je dejal/-a:
    Ja sam buildanje in kompajlanje ponavadi pomeni težave pri updateih, tako da če res nujno ne potrebuješ 5.1.3 zarad nevem kake funkckije itd... ti raje priporočam da uporabljaš verzijo iz repota...boš mel manj težav ;)
    Žal rabim :-((

    A se kaj ve, kdaj bo novejša verzija na voljo preko updatea?
  • kero verzijo sistema maš ti ? gutsy ima v repotu php5 verzijo 5.2.3.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    dodas v sources repository ki ima najnovejsi php not .. cisto zadnji verjento ni v officila repositorihi verjento a se najde folk k je to naredu in k to ima
  • primski je dejal/-a:
    kero verzijo sistema maš ti ? gutsy ima v repotu php5 verzijo 5.2.3.
    Tole mi javi: Linux ubuntu 2.6.15-51-server #1 SMP Thu Dec 6 21:37:18 UTC 2007 i686 GNU/Linux

    oz. Linux version 2.6.15-51-server (buildd@rothera) (gcc version 4.0.3 (Ubuntu 4.0.3-1ubuntu5)) #1 SMP Thu Dec 6 21:37:18 UTC 2007

    Kako pa upgradeam server? Sicer je na kolokaciji, in ne bi bilo dobro, da gre kaj narobe ob tem.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.