ah in ta zvok

v prenosniku imam realtekovo zvočno kartico...naložil se kodeke za zvok. če poslušam glasbo na zvočnike od prenosnika ni težav. ko pa priklopim zunanje zvočnike na računalnik logitech x230 (priključek za slušalke), se pa zvočniki od računalnika ne izklopijo in še zmeraj igrajo z zunanjimi skupaj.

a ima kdo kak predlog da bi igrali samo zunanji zvočniki če imam te priključene?

hvala za pomoč

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    hm sem mel podoben problem pri ojem fujitsu-siemens ki ima intel ich8 avdio čip.

    dodat moraš vrstico v datoteko /etc/modprobe.d/alsa-base

    zdaj kero vrstico natančno ti trenutno ne moram povedat ker nimam dostopa do laptopa. ti popovem jutri zvečer. gre se za to, da ti alsi vsiliš en tip laptopa, kjer je zvočna podprta in nekako dela. samo da so kontrole za glasnost malo narobe obrnjene.
  • Lahko pa da imaš to možnost že. Odpri Volume Control (tisti zvočnik, za glasnost nastavljat) in malo poglej po nastavitvah. Nekje obstaja ena možnost, da ti izključi zvočnike, ko priklopiš zunanje naprave.
  • napsy Član Ubuntu.si
    to je jack sense ... sam je na linuxu slabo podprt.
  • ja pomoje bom mogu kaj spremenit, oz. dodat, ker sm se z volume control preigral da več pomoje se ne da....lahko nastavim, da če hočem imeti aktiven izhod ali ne...več pa ne....
  • mpucel2 Član
    uredil/-a 16. March, 2008
    a ima mogoče še kdo kak predlog kako naj to popravim, k drugače se mi ne gre sam za zvočnike, gre se tut za slušalke,sej nima smisla da ta prklučem sploh obstaja...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.