ubuntu wiki skripta za natisnat

Vzel sem si malo časa in ustvaril majhno 40 strani dolgo skripto, ki vsebuje nekatere članke iz wiki. Namenjena je pa tistim, ki želijo navodila imeti tudi v prijazni tiskani obliki. Skripta je na voljo v PDF on ODT formatu:

Skripta v PDF obliki
Skripta v ODT obliki

Zaželjeno je tudi, da se skripta razširja. Zato če ma kdo odvečen čas naj še uvozi več wiki člankov in izpopolnjujej obliko. Spremembe pa na objavi tukaj.

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    to zgleda res super ... ce bi dodal se screenshote bi se ze splacal tiskat kot knjigo .. vcasish so bli na min za informacijsko thenlogijo (al kako se je imenovalo) tudi razpisi za sofinansiranje takih projektov .. zih bi slo skozi ..
  • napsy Član Ubuntu.si
    To je šele prva izdaja in falijo screenshoti in je nekaj napak ki bi jih blo treba odpraviti (da ne govorim o slovničnih). Sem pa tudi imel idejo da se pozneje stvar da natisnit kot nek majhen priročnik za ubuntu začetnike. Bomo vidl kaj bo prinesla druga izdaja ;)
  • napsy je dejal/-a:
    To je šele prva izdaja in falijo screenshoti in je nekaj napak ki bi jih blo treba odpraviti (da ne govorim o slovničnih). Sem pa tudi imel idejo da se pozneje stvar da natisnit kot nek majhen priročnik za ubuntu začetnike. Bomo vidl kaj bo prinesla druga izdaja ;)
    Mislim ce bi vedel vec bi pomagal :P !

    Ampak dobro odpravljeno, glede slovnice ,JEB... slovnico samo da vemo zakaj se gre :)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Pohvalno, lepo narejeno!

    Drugače pa kot so že drugi rekli enega, da lektorira pa screene pa bo že res skoraj za natiskat :)
  • napsy Član Ubuntu.si
    Nova nedokončana verzija, ki bo postala druga izdaja. Popravljen slog, dodana še dva članka, dodanih nekaj slik.

    PDF oblika
    ODT oblika
  • erik98 Član
    uredil/-a 26. March, 2008
    slučajno se javim za kej prelektorirat!! štejte me zdraven!


    EDIT: naptimer za tabe meni tisto ni telo delat, tut uno za sprement root je treba popravt...
  • Cube Član Ubuntu.si
    pohvalno res..
    napsy pa kje ti najdes cas za vse to? :D :D

    lp,cube
  • napsy Član Ubuntu.si
    za FOSS se vedno najde čas ;)
  • aja off: kaj pomeni foss? povsot to zasledim pa nevem kaj je to
  • napsy Član Ubuntu.si
    free and open source software ...

    Druga izdaja skripte:

    PDF oblika
    ODT oblika

    Lahko bi se fajlu zuploadal na ubuntu.si in bi bili omenjeni na prvi wiki strani
  • Kami Član Ubuntu.si
    Všečno, edino ene slike in slike na prvi strani so slabe kvalitete.
  • naredite izdajo ki bo bla skori final, poli pa lektorirat čez in bo! :D
  • napsy je dejal/-a:
    ... Sem pa tudi imel idejo da se pozneje stvar da natisnit kot nek majhen priročnik za ubuntu začetnike...
    pozdrav,
    tule lahko morda tudi jaz kaj pomagam, saj delam v založništvu sedaj že tretje leto (najprej na Maski, sedaj na založbi Sanje - www.sanje.si in nekaj malega v Om Šivi Ezoteriki). Lahko kaj svetujem, pomagam v uredništvu, povem svoje izkušnje, pomagam pri iskanju tiskarne, ...

    David
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    zanimiv pdf dokument ce rabs kako pomoc pri izdelavi kar povej bom pomagal imam nekaj cajta na dan za to
  • napsy Član Ubuntu.si
    iščem čas za obnovitev wiki-jev na strani. potem pa spet copy/paste v novo verzijo skripte :)
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    ah sam da bi jih obnovil? nove linke novi sourci pa to? drugače pa vsebina enaka ostane?
  • napsy Član Ubuntu.si
    ja z raznimi popravki, slikami. predvsem odprava slovničnih napak
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    bom se jutri lotil najprej svojih člankov oz vodicev potem pa se ostale
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.