[STAR vodic]Prehod na Dapper

Kako iz 5.10 na 6.04

Tema je namenjena tudi vprašanjem glede Dapperja in migriranja nanj
«1

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    OMG tole je pa hitro :)

    Pozna se ful na hitrosti. Mozilla 1.5 ne porabi že ob zagonu 120+ Rama zdej samo 33 MB. Večina aplikacij ponuca nekaj KB rama. Prej je vsaka aplikacija vsaj mega če ne dva ponucala.

    Tud zagon je hitrš. Čeprav ni usplasha. Res ga ne rabim ampak sm najprej samo čudn pogledu k je bi BlackScreen. Mislm da bo Dapper pa špica. Breezy je bill testing area za Gcc 4 zdej je pa navrsti Hitrost.

    xine je knočno dobil nov splash screen. I like it a lot :) Hm kaj je še novga. Aja tm v programih se je pojavil Accesabiliry menu notr je pa character map. Nevem zakaj so to ločil ampak ok naj jim bo. Nova sta tudi LogOut in ShutDown okna

    Do zdje sm najdu samo en Bug. Ko odrete enega od zgornjih oken (LoogOut in ShutDown) in si premislite (kliknete X v desnem zgornjem kotu. Potem se gnome-panel sesuje. Oz samo ene errorje vn vrže cko da se pol restarta. Mislm pa da druzga ni.

    Cko da danes bom naredu clean install :) Mam preveč palikacij od prej nameščenih. Pa IceWM pa Fluxbox pa še razne stare jajca. Cko da Clean install pol sm pa za pol leta dobr :)
  • napsy Član Ubuntu.si
    Enako, zelo se pozna po hitrosti. Problem je, ker libgphoto2 ne prepozna digitalca, če se ne poganja kot root. Pravtako se mi gaim cvs sesuje, ko se prijavi na MSN. Stabilnost je vredu. dist-upgrade je potekel gladko brez kakih problemov.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    bom se jaz na wmvareu probu ..
  • bl4z Član Ubuntu.si
    oz. sm se spomnu da mam na prenosniku 5.04 ... ravno delam dist-u[grade .. prow zanima me ce bo vse ok :/
  • sudo gedit /etc/sources.listSetting up ????
    tako pise v tutorialu!!! tu je verjetno napaka, ne???
  • No, jast bom tudi nadgradil....pa kar bo bo!! :P
  • bl4z Član Ubuntu.si
    no go .. iz 5.04 ni slo ... oz je slo ampak je po 3h urah mletja javu neke napake .. ni se mi dal ukvarjat kako in kaj .. aka fresh install
  • bom se jast probal na prenosnika frisko verzijo, tako in tako nimam na njemu nic pomembnega: :)
  • Meni je tudi vse zjebalo!
    Isto nisem mogel nadgradit hoarya in wartya!!! :(
    al pa ocitno nisem za linux :P
  • Kaj je v 6.04 kaj bolj podpra amd64 arhitektura?

    btw: meni live verzija ne zazna mrezne oz. ne skonfigurira mi mreze...To me je malo odvrnilo od 6.04. Any idea why nForce3 ne prime ze na zacetku?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    do sedaj je bla amd64 v drugem planu vsaj pri debianu .. posledicno pri ubuntu .. amapk verzija sid - debian 3.2 ima zdej kot glavno arhitekturo tudi amd64 in se bo verjetno poznalo tud na ubuntu ... drugac pa ce bi jaz mel amd64 bi dal vseeno x86 32 bit verzijo gor .. dela cist lepo in ok !
  • Vem da dela lepo in super samo ce ze imam amd64 bi ga rad izkoristil...ceprav so posledice taksne kot npr. pomanjkanje kaksnih programov oz. večina komercijalnih programov like skype je za i386.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Men je brez problema upgrejdalo. Samo Clean installation je pa nekej druzga :)

    Kako nej jst vem da če mam /boot (in s tem tudi root) direktorij na hdb1 da mora bit v Grubu naštiman root(hd0). TRIKRAT inštaliral Drapperja. Enkrat vmes pa Breezyja.

    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

    Znoru. Skorej :) Ampak zdej že veselo dela Drapperček
  • christooss Član Ubuntu.si
    No zdj sm res vidu mal več sprememb :)

    Spremenil so se radio butni pa Check boxi. To je v temi ampak vseen.

    Pod system tools najdemo samo še root terminal. Vse ostalo so mal porazdelil po drugih menijčkih.

    Končno je podefoltu Document Viever viden v menujih :)

    Glavna novost je Implementirana Firefox 1.5

    Pri clean installu ni buga ki sm ga opisal. Tisti s log out pa shutdown oknom.

    To je pa zaenkrat to
  • Kaj Firefox 1.5 se ga da dobit v .deb verziji??? Al pa s apt-getom??
    Doma sem ga proval na malo starejsem racunalniku in je delal precej hitro vendar nestabilno! vsake dve ure ali manj me je vrglo ven!!! :(

    Itak sem nameraval en clean install in zdej ki sem ga naredu (ker sem zafukal dist-upgrade), se mi splaca presaltat na Dapper??? Verjetno ni nic kej dosti posebnega???
  • christooss Član Ubuntu.si
    Firefoxa skoray gotovo ne bo v Breezyju ker developerje backportsov neki ful jebe. CKo da gotov bo samo v Dapperju.

    Kaj te je vrglo vn. Firefox al Dapper?

    Ja drugal mislm da se splača Dapper.

    Aja glede tistga buga. Spet se je pojavil :). TO je zarad tga ker nekej spreminjajo tist logout screen. Baje bo kmal poštiman :)
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    u zanimivo dela meni
    ah hitrost brez besed sem go go go ubuntu
  • hm bolj vas tu sledim bolj sem v dvomih al naj se pocakam al naj probam Dapper-ja
    Vrjetno pa bom se malo pocakal :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    Vsem ostalim predlagam da počakate vsaj na Flight 4. Samo jst vem da zdej poti nazaj ni več. Gnome pa Firefox tu mač dobr delata skupej. Zdej še čakam na Gaim 2.0 da vsaj beta pride notr.
  • zaenkrat sm zadovoljen z breezyjem, z net updatom na testing release sm pa že na 5.04->5.10 zj**u vse skupi (najprej se mi je sesul gnome, nato pa še fluxbox, kde in nazadnje X) tko da bom lepo iz CDja updatal ko bo izšla uradna verzija.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.