Kde 4.2

No zdej ste že dal link do tm, sm pa ni nč kjer bi lahk kej uprašal :)

Za začetk eno slikco:

http://kde.org/announcements/announce_4.2-beta2/panel.png

no bom jst začel...ker linux k bi delu na mojm (2,2 cpu; 512 ram) pa je dovolj priznan (kubuntu baje ni ravno cenjen) in uporablja (ali bo) KDE 4.2? ker zgleda dost bulš (vsaj zame) v primerjavi z Gnome.

hvala za odgovore.

Komentarji

  • uredil/-a 22. January, 2009
    Najprej Kubuntu je kul, n glih neki uber, sam ma dobre repozitorije je podoben Ubuntuju pa dost brain-less inštalacvija je.
    Jest mam po CPUju dost podoben komp, po ramu (mal) boljši (2GB) tko, da ni problema glede tega.
    Bolj je važna grafična, nVidia ma težave z KDE, sam jih nov driver poprav, sam ga moraš sam inštalirat nevem, če ma ker kol Linux ga repozitorijih.
    Ker Linux hočeš met je pa tvoja stvar.
    Lahk tud Ubuntu pa sam KDE inštaliraš čez Gnome. Lahk SuSE al pa Fedoro, čeprov sem velik slabga slišu o rpm ditribucijah.
    Osebno ti priporočam Arch Linux, ker ni zahteven z hardwarom (men je uspel KDE4.1 na Archu spravt na komp z 488mHz, 4Gb diska pa 256mb rama, sam je kr počsen bil).
    Edini problem pr Archu je inštalacija, čeprov ni tko težja kot inštalirat Windowse, sam proti Ubuntuju je pa zlo težka...
    Če si ti zdi, da je Arch pre težek zate je kle tud Distribucija, ki naj bi bila najboljša KDE distribucija, sam edin problem je, da je alfa verzija, tko, da zlo odvisne če dela na tvojem kompu.
    -> Cahkra Project

    Se pa čist strinjam s tabo, da KDE4.2 zgleda velik boljš kot pa Gnome.

    Pa da še jest dodam sliko svojga KDE4.2 namizja s temo, ki sem jo jest naredu in je dostopna na KDE_look (se jo da tud direkt iz KDE inštalirat) sam ma mal problemov...
    image
  • Cube Član Ubuntu.si
    Help im a Rock, kako resolucijo mas ce smem prasat?

    lp,cube
  • Cube je dejal/-a:
    Help im a Rock, kako resolucijo mas ce smem prasat?

    lp,cube
    1680x1050
  • ker os ma (oz bo imel) KDE 4.2 in potrebuje 265mb rama in zasede max 700mb (en cd)? želel bi nekaj bol priznanega, da nebom bil sam :P
    (poleg kubuntu je to še...?)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Jaz na tvojem mestu s 256 MB rama kaj takega sploh ne bi poskušal.

    Saj ne, da ne bi delalo ampak delalo bi izredno počasi.

    Za takšno konfiguracijo si rajši omisli kakšno light-weight namizno okolje (XFCE ipd.).
  • uredil/-a 25. January, 2009
    Sega je dejal/-a:
    ker os ma (oz bo imel) KDE 4.2 in potrebuje 265mb rama in zasede max 700mb (en cd)? želel bi nekaj bol priznanega, da nebom bil sam :P
    (poleg kubuntu je to še...?)
    Sej ti pravm: Arch Linux, tud, če si začetnik v Linuxu mogoče Arch ni napačna izbira, ker se vaj naučiš uporabljat Linux, plus, da takoj
    veš da Linux ni Windows....
    In Arch bo oz. ima KDE4.2...
    Drgač, pa ne vem zakaj nej bi bil Kubutu, slab. Ni najboljša KDE distribucija ampak ni pa najslabša...
    Ti da možnost, da ostaneš na "trdni" distribuciji in uporabljaš LTS lahk si pa tko kot jest pa si bolj Bleeding edge (poleg KDE4.2 mam tud KDE4.3 iz KDE-nightly repozitorija)
    Sam tok KDE4.3 za zdej nič druzga kot KDE4.2 z par dodanimi (ne delujočimi) aplikacijami pa bolj ali manj ničemer drugim, sam se ga splača met, ker se inštalira poleg obstoječega
    KDE, tko, da maš in najbolj bleeding edge in stabilno (bleeding edge; vsaj pri men...)

    Sam pr 265mb RAMa boš težko kar kol delu (čeprov kot sm napisu, mi je uspel Archa spravt na ornk slabšo kunfiguracijo, vsaj glede CPUja...)
    Sam je lahk problem, ker temelj KDE4.2 Plasma men zdej porablja 170MB pa nč kej tazga ne delam (oz delam, ker mam nešteto widgetov, ki so del plazme, in najbrž widget kot
    real-time spremljevalec CPU porabe porab kr velik RAMa)

    Tko, da al si najd kje dodaten ram vsaj do 1GB, al pa nared težko odločitev in izber mal manj požrešen DE.
    XFCE je nea možnost, sam glede na to, da je to sam mal oklešečn Gnome ti najbrž ne bo všeč...
    Jest osebo ti priporočam LXDE, ki je men osebo takoj za KDE drugi najboljši DE. Predvsem zato, ker zravn dobiš zlo mal programov...
    Ostalo si pa po svoje inštaliraš... Na primer pr Archu si lahk dodaš KDEmod repozitorije in inštaliraš KDE programe, ki pridejo bolj ločeni kot na normalnem KDE, kjer lahko inštaliraš sam celotne pakete programov... Tko, da res lahko izbereš kar ti paše....
    Maš pa s tok mal RAMa zlo mal distribucij na voljo, ker presenetljivo vse glavne (kjer ne boš sam) vse zahtevajo vsaj 512MB rama za Live CD install.. Ki je lahek, če pa izbereš kej ala
    Alternative install pri Ubuntuju pa spet ni razlike med tem pa Arch al pa podobnim.
    Sej poleg Archa obstajajo še druge nezahtevne distribucije, sam jest sem edin Archa probu. (maš še Slackware, ki bo počas prešla na KDE4.2 in Gentoo, ker itak lahk maš to kar hočeš (od KDE1 do KDE4.2...)...)
    Čeprov slišm, da je PuppyLinux kul ne zahtevna distribucija, sam mene mal ime odvrača, da bi jo resno jemlju...
  • no kot kaže sta me narobe razumela, kateri os porab 256, jst mam drugač 512 rama :)

    trenutno uporablam u8.10 in mi dela razmeroma v redu (edin mozila mi počas dela, nemorš še muzke poslušat in menjavat med tabsi :S) pa imam kar nekaj dodatkov. verjetno bom ostal zvest ubuntuje ker je dovolj velik in deluje na mojem računalniku...ko pa pride 4.2 na kubuntu pa bom razmislil katerega želim ;)
  • Sega je dejal/-a:
    no kot kaže sta me narobe razumela, kateri os porab 256, jst mam drugač 512 rama :)

    trenutno uporablam u8.10 in mi dela razmeroma v redu (edin mozila mi počas dela, nemorš še muzke poslušat in menjavat med tabsi :S) pa imam kar nekaj dodatkov. verjetno bom ostal zvest ubuntuje ker je dovolj velik in deluje na mojem računalniku...ko pa pride 4.2 na kubuntu pa bom razmislil katerega želim ;)
    Ti si to mislu v smilsu. Ker OS v celoti porab 265MB pač kot tak...
    To je težko rečt. Pač odvisn kako si konfiguriraš sistem. Pr distribuciji kot je Arch al pa Gentoo si najbrž lahk lepo izbereš stvari, ki jih rabš in stvari ki jih ne...
    In lahko oklestš sistem, da porab čim manj porab. Pol pa ne tem gradiš...
    Sej Firefox je res zlo pičasen... Še pr men kdaj lodanje strani kr zmrzne, pa čeprov mam 10mbit optiko pa 2GB RAMa.
    Pa sej ne vem kaj delaš take probleme... sam dodaj si interpid-kubuntu-members repzotirij al neki tazga pa maš not KDE4.2 in si ga na svoj Ubuntu inštaliraš...
    Pa maš in Gnome in KDE na ubuntuju...
    In vsaj veš da bo delal...
    Drugač sem se pa mal pozanimu na KDE forumu in KDE normalno dela tud na 500mHz mašini s 256MB, sam moraš iz kode inštalirat pa vedt kaj inštalirat in kaj ne...
  • Cube Član Ubuntu.si
    uredil/-a 26. January, 2009
    Help im a Rock je dejal/-a:
    Pr distribuciji kot je Arch al pa Gentoo si najbrž lahk lepo izbereš stvari, ki jih rabš in stvari ki jih ne...
    se morm prav pohvalit..
    po dveh dneh precej trdega in vnetega dela, sem postavil
    gentoo based server na AMD 1000 z 256MB-rama
    ga zoptimiziral.
    in stvar dela neverjetno
    poganja apache,ftp,smb,mysql
    poraba pa je povprečna 150MB - rama
    in 0.5% procesorja

    sicer ta post ne pase tukaj, ampak sem tako vesel da sm ga spravu skp da kr ne morm verjet

    lp,cube
  • lpo :) sm ni to napaka 0,5% procesor??? kukšen procesor pa maš?

    @help...rock: bom počakal nekaj časa in si malo nadgradil računalnik nato pa si dal gor kde 4.2 (ali pa ubuntu studio, ker bom rabil za snemanje nekaj).

    tako da, ima kdo kaj rama za podarit al pa poceni prodat? :D

    lp
  • Sega je dejal/-a:
    lpo :) sm ni to napaka 0,5% procesor??? kukšen procesor pa maš?

    @help...rock: bom počakal nekaj časa in si malo nadgradil računalnik nato pa si dal gor kde 4.2 (ali pa ubuntu studio, ker bom rabil za snemanje nekaj).

    tako da, ima kdo kaj rama za podarit al pa poceni prodat? :D

    lp
    Kak RAM pa rabš??
    Jest mam cel Komp oz. dva kompa delov ki jih bolj ali manj ne rabm...
    Mam pa DDR2 (nisme 100% prerpičan da je 2, sam se mi zdi da je) 333mHz Ram po 256, 512 pa mogočw 1GB, sam nevem če ni 2x po 512...
    Pa vse ostalo tud...
    Grafika, 2 matični, 2 procesorja, 1 disk... še več enga starejšga rama po 32mb(?)...
  • Cube Član Ubuntu.si
    sicer je out of topic:
    jst sm kandidat za ddr
    256 bi blo dobrodoslo, za simbolicno ceno seveda...
    tisti 256mb je pa definitivno ddr...
    ddr2 ima malo zamaknjeno praznino na konektorju od ddr-ja,..po tem najlazje vidis, alpa po nalepki...

    uglavnm jst bi rabu tistga 256mb ddr-ja..kk se lohk zmenmo

    lp,cube
  • zdaj imam notri 2 različna rama eden je ddr266 drugi pa ddr400. imam 3 reže, tako da bilo najbolje vzet 3 rame enake moči če je možno.
    imaš še kaj drugega uporabnega? disk, dvd-rw, zvočno kartico...?
    dej zravn pr delih napiši še ceno in moč :)

    ps: tud podarjaš kej? :D
    lp
  • Čeprov smo že čist OT ampak vseen:
    V glavnem mam dva računalnika (enga v čist razstavljenem stanju) drug v pol delujočem stanju. Oba sem mislu prodat po delih, tko, da mi je kul to...
    Tko, da začenjam novo temo pod mali oglasi al kaj je že...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.