je to res?

http://beconfused.com/2008/02/12/what-happens-if-you-run-sudo-rm-rf-in-linux/#comments

še yootube

http://www.youtube.com/watch?v=wWOjmvWPRvQ


In kaj pol? CD pa inštalirat?


si bom dal nalepke delat, take 2,5 x 5 cm, ki jih bom polepil po svojemu Lepiću (da, tako se zove moj prenosnik, a moj dlančnik se zove D'anko, i da, ja sam čapac), pa zbiram brihtne misli pametnih glav. Našel sem jih nekaj, dodal bi pa rad še kakšno, kot se najde na zgoraj navedenem linku.

Seveda bom nekaj teh nalepkic polimal po sodelavčevih računalnikih, running windows... heh

Torej, je to res?

Naj malo 'zaspemam', Vabim vas vse, da navržete še sami kakšno tri-štirivrstičnico, ali linijo-dve kode, tega bi bil še najbolj vesel.

No, tukaj je nekaj teh za začetek, žal v angleščini:

/home/boy/

I am root.
If you see
me laughing
you better
have a
backup!

In a world without fences and walls...
who needs gates and windows.

Computers are like air conditioners.
They stop working properly if you open windows.

Windows - Plug 'n' Pray...

This virus requires Microsoft Windows

Friends do not let friends use windows.

Linus Torvalds
Kill Bill

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    1. popravi naslov da bo iz njega vidmo zakaj se topic gre(cepraw se sam nevem) :D
    2. ja rm -rf / ti izbrise ceu korenski imenik in se ti linux ob ponovnem zagonu nebo postavu...

    lp,cube
  • 2/ aha, torej to dela tako da izbriše korenski imenik. Ali prav povem, če si prevedem, da se izbriše korenska datoteka (root mapa, /), ki pač vsebuje vse mape, ali ne smem mešati mape in imenike?

    1/ ej sori, res nisem preveč mislil ko sem vstavljal naslov čisto na začetku, in sem probal popraviti, toda lahko editiram samo vsebino, ne najdem kje lahko zamenjam naslov. Bi prosil admina če mi popravi na:
    kaj naredi 'sudo rm -rf /' ?

    oziroma, bolje me je naučiti loviti ribe kot vsak dan nahraniti, da bom jaz lahko sam popravil, če (bolj ko) bom naslednjič zamočil.

    in 3/ mogoče sem res preveč zaparlamentiral, delam si nalepke in zbiram 'pregovore', pa sem naletel na tistega, pa ga preverjam s tem, da sem tu vprašal. Malo sem še 'zaspemal', če poznate vi kakšno vredno etiketiranja....
  • napsy Član Ubuntu.si
    map ni v konzoli, so samo imeniki. rm -rf / ti izbriše korenski imenik.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.